کد خبر: ۸۹۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
حناچی در نشست با نمایندگان مجلس عنوان کرد
شهردار تهران با اشاره به اینکه استفاده از سرمایه های اجتماعی یکی از راه حل های کاهش پسماند است، گفت: اگر بتوانیم از سرمایه های اجتماعی استفاده کنیم، می توانیم آن را به یک فرصت و ثروت تبدیل کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیروز حناچی در نشست با اعضای کمیته اجتماعی مجمع نمایندگان تهران که عصر دیروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه شهرداری تهران روزانه هزینه زیادی برای حمل و دفع زباله پرداخت می کند، اظهار کرد: یکی از راه حل های این مسئله ایجاد حساسیت در مردم برای تفکیک زباله و کاهش تولید زباله است.

وی افزود: جانمایی مخازن زباله سر کوچه ها تبعاتی از جمله تجمع موش و کاهش سهم شهروندان در تفکیک زباله از مبدا را به وجود آورده که باید در این شیوه جمع آوری زباله تجدید نظر کنیم. 

شهردارتهران این مسئله را یک معضل کشوری دانست و گفت: دستگاه های حکومتی در این بخش خودشان را کنار کشیده اند و شهرداری ها در این موضوع که با سلامت شهروندان در ارتباط است، تنها مانده اند. شهرداری ها باید در مسائل مربوط به پسماند حمایت و پشتیبانی شوند. 

 

حناچی نارضایتی شهروندان ساکن جنوب شهر را یکی از موارد مربوط به پسماندهای کلان شهر تهران عنوان کرد و گفت: به غیر از پسماند هایی که به آرادکوه می رود، 43 هزار تن زباله هم به جاده آبعلی می رود. در کشور ما تکنولوژی در رابطه با پسماندهای ساختمانی هم قوی نیست و تمام این موارد به طبیعت ضرر می زند. 

 

وی تاکید کرد: اگر در بودجه سال 1398 برای مشکل پسماند کلان شهرها بودجه ای در نظر گرفته شود، به طور قطع کمک بزرگی است. 

 

شهردار تهران استفاده از سرمایه اجتماعی در زمینه رفع معضل پسماندهای شهری را یکی از راه حل ها دانست و عنوان کرد: اگر بتوانیم از سرمایه های اجتماعی استفاده کنیم می توانیم آن را به یک فرصت و ثروت تبدیل کنیم.

حناچی ادامه داد: البته من ناامید نیستم و اعتقاد دارم با ایجاد حساسیت در شهروندان و کمک سمن ها می توانیم این سرمایه اجتماعی را به دست بیاوریم و باید سرمایه های اجتماعی را برای خودمان حفظ کنیم. 

 

وی با اشاره به اینکه پسماندهای تهران معضلاتی مثل کودکان کار و آسیب های محیط زیستی را به همراه دارد، گفت: دولت شهرداری ها را در انجام ماموریتهای حاکمیتی مانند توسعه حمل ونقل عمومی ،دفع پسماندورفع آلودگی هوا ومنابع پایدارحمایت کند البته شرایط شهرداری تهران به نسبت بسیاری از شهرهای دیگر بهتر است. وقتی شهرداری در پرداخت حقوق کارکنانش با مشکل مواجه می شود، نمی تواند به موضوعات زیست محیطی و مسائل دیگر بپردازد. 

شهردار تهران تصریح کرد: استفاده از سازمان های مردم نهاد، افزایش حساسیت شهروندان نسبت به کاهش پسماند و افزایش هزینه تولید زباله سه راهکاری هستند که می توانیم برای کاهش تولید پسماند از آن ها استفاده کنیم. در بسیاری از کشورها اگر زباله به خوبی تفکیک نشود، شهروندان متحمل جریمه های سنگینی می شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.