کد خبر: ۸۹۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
سالاری:
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: فرایند سرمایه گذاری در شهر تهران دچار مشکلات اساسی است؛ چرا که ما برای سرمایه گذاران، بسته های تشویقی موثر و معنادار پیش بینی نکرده ایم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری در جریان بررسی طرح «الزام شهرداری به ارائه لایحه جامع مشارکت و سرمایه گذاری شهر تهران» گفت: این طرح خودش تعیین تکلیف کننده نیست؛ بلکه مجموعه ای از سیاست ها و رویکردها را برای ارائه لایحه جامع در خصوص مشارکت و سرمایه گذاری ارائه می دهد و همانطور که همه می دانیم وضعیت مشارکت و سرمایه گذاری در ماموریت های مدیریت شهری دچار مشکلات اساسی است.

وی ادامه داد: طی دهه ها و سال های گذشته چون سهل الوصول ترین منابع درآمدی شهرداری از محل بارگزاری و تراکم فروشی بوده و شهرداری هیچگاه دچار تنگنای مالی نشده است بنابراین علی رغم وجود مجموعه ظرفیت ها در شهر تهران، موضوع سرمایه گذاری مورد توجه قرار نگرفته است. بنابراین ما به عنوان شورا و مدیریت شهری پنجم با توجه به اینکه یکی از مهم ترین چالش های ما موضوع منابع درآمدی است باید با این موضوع که شهرداری تهران طی لایحه ای بتواند طرح جامع مشارکت و سرمایه گذاری را ارائه دهد موافقت کنیم.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تصریح کرد: ما در کمیسیون به برخی موضوعات ایراد و برای آن پیشنهادات جایگزین داریم. در جلساتی هم که با شهرداری تهران گذاشته شده آن ها نیز می گویند فرایند سرمایه گذاری در شهر تهران دچار مشکلات اساسی است. چرا که ما برای سرمایه گذاران، بسته های تشویقی موثر و معنادار پیش بینی نکرده ایم.

وی افزود: یکی از تکالیفی که رییس شورای شهر در جلسات هم اندیشی برای کمیسیون های تخصصی تعیین کرده اند این است که هر کدام از کمیسیون ها مجموعه ای از بسته های سرمایه گذاری را در حوزه های ماموریتی خود تدوین کنند که این اقدام توسط بسیاری از کمیسیون ها انجام شده است و برای اینکه این بسته ها به قانون تبدیل شود لازم است که شهرداری در این خصوص لایحه ارائه دهد. بنابراین از اعضای شورا می خواهم به این موضوع رای دهند.

گفتنی است استفاده از سرمایه بخش خصوصی به عنوان یک اولویت استراتژیک در جلسه شورا معرفی شد ، و لزوم بکارگیری از توانمندیهای تشکلها و انجمن های علمی که توانسته اند پروژه های بزرگ را راهبری کنند مورد تاکید قرار گرفته و حمایت از آنها نیز تصریح شده است .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.