کد خبر: ۸۹۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
در9ماه سال جاری تعداد دو میلیون و 11 هزار و 516 نفرجهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کرده اند.که از این تعداد یک میلیون و پانصد و هشتاد و یک هزار و نهصد و هفتاد و هفت واحد خون اخذ شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن اعلام این مطلب افزود: طی 9 ماه سال جاری مردم استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و مازندران بیشترین میزان اهدای خون را در کشور داشته اند.

دکتر بشیر حاجی بیگی همچنین استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و کردستان را دارای بیشترین میزان رشد اهدای خون در 9 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذاشته اعلام کرد.

همچنین طبق اعلام سخنگوی سازمان انتقال خون طی مدت یاد شده دو میلیون 643 هزار و 401 واحد خون و فرآورده های آن در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده استکه از این تعداد یک میلیون 447 هزار و 879 واحد گلبول قرمز (فشرده شده)، 484 هزار 956واحد FFP(پلاسمای تازه منجمد) و 710 هزار و566 واحد پلاکت بوده است.

دکتر حاجی بیگی افزود: طی 9ماه سال جاری شاخص اهدای خون بانوان لرستانی با (9درصد) خراسان جنوبی با (8درصد) و استان های مرکزی و کردستان با (7در صد) بیشترین میزان در بین اهدا کنندگان خون در کشور بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.