کد خبر: ۸۹۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
در9ماه سال جاری تعداد دو میلیون و 11 هزار و 516 نفرجهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کرده اند.که از این تعداد یک میلیون و پانصد و هشتاد و یک هزار و نهصد و هفتاد و هفت واحد خون اخذ شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن اعلام این مطلب افزود: طی 9 ماه سال جاری مردم استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و مازندران بیشترین میزان اهدای خون را در کشور داشته اند.

دکتر بشیر حاجی بیگی همچنین استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و کردستان را دارای بیشترین میزان رشد اهدای خون در 9 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذاشته اعلام کرد.

همچنین طبق اعلام سخنگوی سازمان انتقال خون طی مدت یاد شده دو میلیون 643 هزار و 401 واحد خون و فرآورده های آن در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده استکه از این تعداد یک میلیون 447 هزار و 879 واحد گلبول قرمز (فشرده شده)، 484 هزار 956واحد FFP(پلاسمای تازه منجمد) و 710 هزار و566 واحد پلاکت بوده است.

دکتر حاجی بیگی افزود: طی 9ماه سال جاری شاخص اهدای خون بانوان لرستانی با (9درصد) خراسان جنوبی با (8درصد) و استان های مرکزی و کردستان با (7در صد) بیشترین میزان در بین اهدا کنندگان خون در کشور بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.