کد خبر: ۸۹۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
در9ماه سال جاری تعداد دو میلیون و 11 هزار و 516 نفرجهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کرده اند.که از این تعداد یک میلیون و پانصد و هشتاد و یک هزار و نهصد و هفتاد و هفت واحد خون اخذ شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن اعلام این مطلب افزود: طی 9 ماه سال جاری مردم استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و مازندران بیشترین میزان اهدای خون را در کشور داشته اند.

دکتر بشیر حاجی بیگی همچنین استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و کردستان را دارای بیشترین میزان رشد اهدای خون در 9 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذاشته اعلام کرد.

همچنین طبق اعلام سخنگوی سازمان انتقال خون طی مدت یاد شده دو میلیون 643 هزار و 401 واحد خون و فرآورده های آن در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده استکه از این تعداد یک میلیون 447 هزار و 879 واحد گلبول قرمز (فشرده شده)، 484 هزار 956واحد FFP(پلاسمای تازه منجمد) و 710 هزار و566 واحد پلاکت بوده است.

دکتر حاجی بیگی افزود: طی 9ماه سال جاری شاخص اهدای خون بانوان لرستانی با (9درصد) خراسان جنوبی با (8درصد) و استان های مرکزی و کردستان با (7در صد) بیشترین میزان در بین اهدا کنندگان خون در کشور بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.