کد خبر: ۸۹۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
جمالی نژاد خبر داد
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت:بیش از ۵۰ درصد اتوبوس‌های درون شهری فرسوده هستند و شهر تهران هم فارغ از این قضیه نیست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی جمالی‌ نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير کشور و رئيس سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در شهر تهران و اظهارات اخیر شهردار تهران مبنی بر اینکه تهران 3 هزار اتوبوس کم دارد، اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد اتوبوس‌های درون شهری فرسوده هستند و شهر تهران هم فارغ از این قضیه نیست، لذا بازسازی اتوبوس‌های فرسوده موجود و نوسازی ناوگان برای ما مهم است.

وی با تأکید بر اینکه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی از دغدغه‌های سازمان شهرداری‌ها است، افزود: در شرایط اقتصادی فعلی تولید اتوبوس تدابیر خاص خود را می‌خواهد و خوشبختانه جلسات خوبی را با پورسید آقایی داشتیم تا گره‌های موجود بر سر راه تولید اتوبوس باز شود.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه با وزارت صنایع جلساتی داشتیم تا بتوانیم تمهیداتی را برای حل این موضوع در نظر بگیریم، گفت: ناوگان اتوبوسرانی به شدت باید نوسازی شود و در شرایطی که ما مردم را به انسان محوری شهرها تشویق می‌کنیم و از آن‌ها می‌خواهیم که خودروی شخصی به میدان نیاورند‌، اگر بستر حمل و نقل عمومی فراهم نباشد، این سخن شعاری بیش نخواهد بود.

رئيس سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور در واکنش به اظهارات اخیر میرلوحی عضو شورای شهر تهران مبنی بر اینکه هزینه کامل استفاده از متروی تهران 10 هزار تومان است، تصریح کرد: ما باید تدابیری اندیشه کنیم که توازن بین عرضه و تقاضا به هم نخورد.

وی افزود: اگر قرار است حمل و نقل روان داشته باشیم، تدابیر خاصی باید اندیشیده شود که اگر قیمت‌ها بالا رفت، مانع استقبال مردم نشود.

جمالی نژاد تصریح کرد: باید شرایط را طوری رقم زنیم که قشر محروم امکان استفاده از حمل و نقل عمومی را داشته باشند.

رئيس سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور با بیان اینکه برای ورود اتوبوس‌های جدید پیگیری‌های روزانه و هفتگی می‌کنیم ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری اتوبوس‌ها وارد شوند.

وی در باره تعداد اتوبوس‌های جدید گفت: در مورد تعداد آن‌ها چیزی نمی‌توانم بگویم، اما امیدوارم تا پایان سال وارد شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.