کد خبر: ۸۹۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۴
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص نحوه پرداخت حقوق کارگران شهرداری گفت: در حال حاضر پیمانکاران فضای سبز و رفت و روب مجبور هستند که برای کارگران فیش حقوقی صادر کنند و بر اساس لیست ارسالی هر ماه حقوق پرداخت کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران پیرامون قرارگرفتن کارگران زیرپوشش پیمانکار درشهرداریها و بوجود آمدن وضعیت بغرنج حتی برای خانواده های‌ آنها گفت: باتوجه به وضعیت موجود پیشنهاد می شود ضمن قراردادی کردن کارگران دراین اوضاع نامساعد، از بار فکری آنها کم گردد و کما اینکه در سنوات گذشته بعضاً پیمانکاران چندین ماه حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کردند و مشکلاتی برای این قشر ایجاد می‌شد.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر پیمانکاران فضای سبز و رفت و روب مجبور هستند که برای کارگران فیش حقوقی صادر کنند، گفت: لیست این افراد هر ماهه صادر می‌شود به همین دلیل پیمانکار نمی‌تواند حقوق آنها را دیر پرداخت کنند.
 
به گفته عطایی، 30 هزار کارگر در فضای سبز و رفت و روب  داریم.
 
وی با بیان اینکه برای کنترل پیمانکاران طرح‌هایی در نظر گرفته‌ایم، گفت: برای اینکه مطمئن شویم آنها حقوق کارگران را پرداخت می‌کنند 70 درصد مبلغ صورت وضعیتشان را ابتدا پرداخت می‌کنیم و باید از این رقم حقوق کارگران را پرداخت کنند و بعد از ‌آن الباقی صورت وضعیتشان پرداخت می‌شود.
 
عطایی با بیان اینکه حقوق کارگران بر اساس قانون کار است، گفت: اینکه حقوق این افراد پایین است را قبول داریم اما بر اساس قانون کار پرداختی ها صورت می گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.