کد خبر: ۸۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
عضو شورای شهر تاکید کرد
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون حادثه بزرگ مقیاسی همچون بم در شهر تهران نداشتیم، چه تضمینی وجود دارد که در زمان بحران دستگاه های مختلف به حرف آقای شهردار گوش دهند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدحسن رسولی در یکصد و یازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در بررسی لایحه یکپارچه سازی مراکز امداد و نجات شهر تهران، با بیان اینکه مدیریت بحران یعنی اعمال مدیریت در شرایط بدون ساختار، اظهار کرد: در زمان بحران، سازمان مدیریت بحران علاوه بر سازماندهی شرایط، به جانشینی سازمان های از کار افتاده ایفای نقش می کند.

وی ادامه داد: به جز شهر تهران در سایر استان های کشور، مسئول ستاد بحران، استانداران هستند که همزمان روسای شورای تامین استان را نیز برعهده دارند و برای ایجاد فرماندهی واحد به تمام دستگاه ها حتی نهادهای زیر نظر رهبری مانند ارتش و سپاه دستور می دهند. در مورد شهر تهران این وظیفه مهم حاکمیتی که نیازمند اختیارات فراتر از دستگاه حاکمیتی است، برعهده شهرداری است که ماهیت آن خدماتی و اجتماعی بوده است.

رسولی تاکید کرد: شهرداری تهران در گذشته در قالب لایحه ای رسما اعلام کرده که برای ارائه ساز و کار و آیین نامه ای که شهردار تهران در لحظه بحران برای نمونه به فرمانده هوانیروز دستور دهد که 30 بالگرد به شهرری برود، ناتوان است. به همین دلیل با مخالفت با این لایحه پیشنهاد می کنم لایحه به شهرداری بازگشت داده شود تا با همراهی شورای عالی استان دولت موظف شود میان مسئولیت های حاکمیتی و مدیریت شهری از طریق لایحه ای تعارض موجود برطرف شود.

تضمینی وجود ندارد در زمان بحران دستگاه های مختلف به حرف شهردار گوش دهند
شهرنوشت: نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: چه تضمینی وجود دارد که در زمان بحران دستگاه های مختلف به حرف آقای شهردار گوش دهند؟ باید تعارض موجود میان مسئولیت های حاکمیتی و مدیریت شهری در زمان بحران از طریق لایحه ای برطرف شود.

وی درباره تعیین تعرفه جابه جایی درختان در شهر تهران با بیان اینکه تعیین تعرفه برعهده شورای شهر تهران است، اظهار کرد: جابجایی یک درخت، جابجایی موجود زنده است و همان گونه که طبق قانون هر سازمانی حق جابجایی انسان حادثه دیده را ندارد، جابجایی درختان نیز باید شرکت هایی واگذار شود که توان فنی، نیروی متخصص، ماشین الات و تجربه لازم را داشته باشد.

رسولی ادامه داد: صلاحیت دار بودن این شرکت ها اساسا ارتباطی به نظام فنی و اجرایی کشور ندارد، تنها دستگاهی که برای خود دارای نظام فنی و اجرایی دارد، شهرداری تهران است. صلاحیت این شرکت ها به جابجایی درختان باید در شورای فنی شهرداری بررسی و تایید شوند و سازمان بوستان و فضای سبز در مقام ناظر بر نحوه عملکرد آن ها نظارت داشته باشند تا شهرداری در انجام یکی از مهم ترین وظایفش با هرج و مرج مواجه نشود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.