کد خبر: ۸۹۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
در بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهرستان ری مطرح شد
رئیس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: احیاء روستای علی‌آباد قیصریه در دستور کار شورای ری قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن خلیل‌آبادی رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در بیست و ششمین جلسه رسمی این شورا ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت مسیح و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: این روز زمانی معنا می‌یابد که به همگرایی و وحدت ملی منتهی شود. بصیرت بسیار ارزشمند است؛ همانگونه که حضرت علی(ع) نیز فرموده‌اند حتی در جنگ نیز بصیرت باید بر شمشیر حاکم باشد.
 
وی در ادامه افزود: امیدواریم به همت مسئولان مشکلات مردم رفع شود و بتوانیم در پیشرفت کشور و مشکلات مردم کارآمدی لازم را داشته باشیم؛ چراکه این امر اخلاص و انسان‌های خودساخته می‌خواهد و مساله‌ای حائز اهمیت‌تر از مشکلات مردم وجود ندارد.
 
در ادامه این جلسه زند کریمخانی، عضو شورای شهرستان ری تذکر پیش از دستور خود را به واگذاری توزیع عوارض ارزش افزوده شهرها، روستاها و مناطق عشایری اختصاص داد و گفت: براساس قوانین جاری کشور بخشی از مبالغ دریافتی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پرداخت می‌گردد که کمک بزرگی به پیشبرد اهداف ملی، منطقه ای و پیشرفت و آبادانی شهرها و روستاها خواهد بود.
 
وی افزود: با این حال در بند "ح" تبصره ۶ بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۸ کل کشور، دولت توزیع عوارض ارزش افزوده قانون برنامه ششم توسعه بین شهرها، روستاها و مناطق عشایری را به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان واگذار کرد تا این شورا بر اساس سیاست‌های مصوب شورای مذکور مبالغ را میان فرمانداری و شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و ادارات امور عشایر توزیع کند.
 
این عضو شورای شهرستان ری با تاکید براینکه این امر مغایر با جزء "۱" بند "ب" ماده "۶" قانون برنامه ششم توسعه و مغایر با لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است، اظهار کرد: تصویب این پیشنهاد عملا باعث کاهش مبالغ واریزی و تضعیف پاشنه آشیل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواهد شد. لذا خواستارم با توجه به اهمیت موضوع، شورای شهرستان ری در راستای جلوگیری از کاهش درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، هماهنگی‌های لازم را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جهت عدم تصویب لایحه مذکور در دستور کار خود قرار دهد.
 
همچنین در ادامه این جلسه تهیه و ارائه نامه اعتراض اعضای شورای شهرستان ری به منظور جلوگیری از توزیع و واگذاری مالیات ارزش افزوده شهرها، روستاها و مناطق عشایری به حساب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، به مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
 
در بخش دیگر این جلسه، سید تقی موسوی، نایب رئیس شورای شهرستان ری نسبت به ناامنی و مشکلات هندسی جاده خاوران تذکر داد و عنوان کرد: این جاده طی فصول مختلف سال به سبب ناامنی جان بسیاری از افراد را به خطر می‌اندازد که بارها این مسئله را با پلیس راهور و سازمان راه و ترابری مطرح کرده‌ایم، اما نتیجه مطلوب را به دست نیاورده‌ایم.
 
وی افزود: از این‌رو خواستار پیگیری ایمن‌سازی راه‌ها از طریق شورای شهر ری به مسئولان مربوطه هستیم تا هر چه سریعتر مشکلات مذکور را رفع کنیم.
 
بر اساس این گزارش، با رای اعضاء مصوب شد در بیست و هفتمین جلسه رسمی این شورا از مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری استان تهران و سردار مهماندار دعوت شود تا در خصوص مسئله مذکور پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
 
در بیست و ششمین جلسه شورای شهرستان ری که با موضوع برگزاری کارگاه آموزشی گردشگری شهری و روستایی برگزار شد، دکتر ذبیح الله ترابی، مدرس دانشگاه به مقایسه گردشگری ایران با دیگر کشورهای همسایه پرداخت و اعضای شورای ری به منظور تقویت گردشگری شهرستان ری به ارائه پیشنهادات و تبادل نظر پرداختند.
 
در پایان این جلسه مقرر شد، در بیست و هفتمین جلسه شورای شهرستان ری اعضای این شورا به منظور احیاء روستای علی‌آباد قیصریه با هدف توسعه بوم گردی روستایی از این منطقه بازدید به عمل آورند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.