کد خبر: ۸۹۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
عضو شورای اسلامی شهر تهران در تذکری بر لزوم توسعه روابط شورا و معاونت حمل و نقل و ترافیک تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد عليخاني در صد و يازدهمين جلسه علني شوراي شهر تهران در تذكري به معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداری تهران اظهار كرد: مفاد بند 3 و 8 ماده 71 قانون شوراها (مصوب 1375/03/01 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی) مبنی بر وظایف نظارتی اعضای شورا بر حسن اجرای مصوبات و حسن اداره و اجرای طرح های مصوب توسط شهرداری ها و بند 7 ماده 6 و ماده 13 آیین نامه اجرایی تشکیلات شوراهای اسلامی شهرها مبنی بر لزوم همکاری سازمان ها و شرکت های شهرداری با نمایندگان معرفی شده از طرف شوراها جهت ارائه اطلاعات موردنیاز برای انجام اقدامات نظارتی، تاكيد مي كند.

وي ادامه داد: در همين راستا به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر داده می شود که صدور بخشنامه جدید این معاونت با ماهیت محدود کردن نحوه همکاری این معاونت با اعضای شورای اسلامی و مشاوران و کارشناسان معرفی شده و الزام به اخذ مجوز از دفتر معاونت برای ارائه گزارش و آمار و اطلاعات، توهین به شان نظارتی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران تلقی شده است.

رييس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر تهران تاكيد كرد: اين امر باعث خلل در اجرای وظایف قانونی شوراها می شود و انتظار می رود که با توجه به سوابق قبلی تذکر اینجانب در مورخ 1396/12/21، اصلاح رویه فعلی در دستورکار این معاونت قرار بگیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.