کد خبر: ۸۹۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
سیدجلال ملکی خبر داد
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در ساختمانی مسکونی واقع در خیابان صاحب جمع در مولوی خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت.
به گزارش خبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار «شهر فردا»،گفت: ساعت 18:17 دقیقه امشب یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان صاحب جمع به سازمان آتش نشانی تهران اطلاع داده می شود.  
 
ملکی افزود:بلافاصله ۳ ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام می شوند،محل آتش سوزی یک ساختمان ۴ طبقه مسکونی بود که در هر طبقه ۴ واحد جمعا ۱۶ واحد قرار داشت و در طبقه منفی یک پارکینگ که چند دستگاه خودرو وجود داشت در زمان ورودآتش نشانان به محل یک دستگاه خودرو ۴۰۵ دچار آتش سوزی شده و کاملا شعله ور بود و آتش به سرعت در حال سرایت به خودروهای مجاور بود.  
 
وی افزود: دود بسیار زیادی طبقات بالایی را در بر گرفته بود و افراد زیادی در طبقات که غالبا خانم ها و کودکان بودند در وضعیتی ناایمن محبوس شده بودند. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار کرد: آتش نشانان به دو گروه تقسیم شده و طی یک تاکتیک عملیاتی همزمان با خاموش کردن آتش با دستگاه‌های تنفسی به طبقات بالایی رفتند و مشغول خاموش کردن آتش شدند. جمعا حدودا۲۰ تن که شامل خانمها و کودکان و بانوان مسن تربودند را از وضعیت بسیار ناایمنی خارح کردند.  
 
وی با اشاره به اینکه این ۲۰ تن داخل دود بسیار زیادی گرفتار شده بودند، افزود: خوشبختانه آتش نشانان توانستند همه خانم ها را از این وضعیت نجات دهند و تنها دو تن از این بانوان به دلیل استنشاق دود غلیظ دچار حالت دود گرفتگی شده بودند که با حضور عوامل اورژانس این افراد برای یک چکاب و مداوا تحویل عوامل اورژانس شدند.  
 
ملکی خاطر نشان کرد: آتش خاموش شد و از گسترش بیشتر به خودروهای مجاور جلوگیری به عمل آمد و در حال حاضر نیروها مشغول لکه گیری و ایمن سازی محل بوده و کارشناسان مشغول بررسی علت حادثه هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.