کد خبر: ۸۸۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
خزانه دار شورای شهر خبر داد
خزانه دار شورای شهر با اشاره به اینکه همانگونه که در مدیریت کلان دیوان محاسبات ملی وجود دارد و به تخلفات مدیران در این دیوان رسیدگی می شود گفت: در شهرداری نیز این دیوان در بخش مدیریت محلی تشکیل و به تخلفات مدیران شهری رسیدگی کند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار«شهر فردا»، پیرامون راه اندازی دیوان محاسبات در شهرداری تهران به مانند دیوان محاسبات ملی در کشور گفت: دولت و مجلس دو دستگاه اجرایی و قانون گذاری ملی هستندو قانون اساسی برای اعمال نظارت قوت مقننه و نحوه هزینه کرد اعتباراتی که در بودجه سنواتی در اختیار بخش های مختلف دولت می گذارد دیوان محاسبات کشور را به عنوان بازوی حسابرسی به کار می گیرد و از این طریق بیش از طرح هزینه توسط وزارتخانه و دستگاه اجرایی هیات مختلف دیوان محاسبات و استفاده از گزارشات مالی ذی حسابان و حسابرسی های که خود به دستگاه ها اعزام می کند اقدام به رسیدگی حسابها می کند.  
 
رسولی با اشاره به اینکه بازرسان در صورت مواجه با تخلفات برای مدیران تشکیل پرونده داده و از طریق دیوان محاسبات و هیات رسیدگی به تخلفات مدیران دولتی و نحوه هزینه کرد بودجه  های سنواتی اقدام می کند،تصریح کرد: سطح دوم در حوزه محلی، شهرداری ها، دهیاری ها و روستاها در مناطق یا سطح اول شورای اسلامی یا شورای عالی استانها، پارلمانها و قوه مقننه بخش نظارتی و شهرداری ها و رهبری دستگاه های اجرایی مورد کنترل و نظارت شواراهای اسلامی هستند.  
 
خزانه دار شورای شهر در ادامه اذعان کرد: بر اساس قانون،پارلمان شهری وروستایی وظیفه مقررات گرایی و نظارت بر سطح شهر و روستا را بر عهده دارد و همیشه پارلمان ملی برای کنترل و نظارت شهری ابزار هایی دارند که این ابزارها شامل ذی حسابی ها وحسابرسی های بازرسین است و آنچه شورای شهر به دنبال آن است این است که همچنان برای شهرداری تهران نظام متفاوت از دولت طراحی شود یا توجه به تفاوت ماهوی که بین این دو وجود دارد دیده شود.  
 
رسولی تصریح کرد: دیوانی تشکیل شود که همانند دیوان ملی بتواند با استفاده از اهرم هایی مثل ذی حسابان شهرداری ها و قائم مقامان ذی حساب و حسابرسانی که انتخاب آنان با شورا است و گزارشات تفریغ در برخورد با متخلفان دولتی و ساز و کار محاسباتی و حسابرسی داشته باشد و برای رسیدگی به این تخلفات پیش بینی هایی لازم است  که بخشی از آن در شورای شهر آماده شده است.  
 
خزانه دار شورای شهر در ادامه با اشاره به اینکه امیدواریم در دوره پنجم لایحه دیوان محاسبات از طریق شورای عالی استانها به مجلس داده شود، خاطر نشان کرد: اجازه از مجلس گرفته شود و در صورت تشکیل، مکان کنترل، نظارت و رسیدگی به تخلفات مدیران شهری افزایش و در نتیجه سلامت اداری و شفافیت مالی در مجموعه شهرداری کشور از طریق این نظام در کنار سایر نظارتها فراهم شود.

رسولی یاد آور شد: شورای شهر در مسیر تشکیل این دیوان قرار دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.