کد خبر: ۸۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با شهرفردا
عضو هیات علمی دانشگاه علامه گفت : برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم باید در جریان تصویب بودجه بسته حمایتی ویژه تصویب شود تا بتواند از فشار رکود و تورم سال آینده بکاهد.
محمد قلی یوسفی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به لایحه بودجه ۹۸ می گوید: لایحه بودجه ۹۸ به علت ویژگی هایی که در تدوین آن دیده شده نظیر دو سقف بسته شدن آن و همچنین نرخ ارز متغیر و تلاش برای کاهش وابستگی به نفت می‌تواند بودجه واقع‌بینانه ای لقب بگیرد .

وی  افزود: سال آینده را باید سال دشواری برای کشور دانست چرا که علاوه بر تورم ،رکود و بیکاری فشارهای تحریم نیز خود را نشان خواهد داد، اما در بودجه می‌تواند با حفظ شرایط موجود در جهت ثبات بازار و جلوگیری از شوک به نظام مالی کشور قدم بردارد.

استاد دانشگاه همچنین در ادامه با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی حقوق و حقوق کارکنان گفت :دولت تلاش کرده است با افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد تا حدودی از فشار اقتصادی حاکم بر جامعه بکاهد هرچند باید توجه داشت  که با رشد پایه های مالیاتی ،جامعه هدف مالیات می تواند همان کارمندان و کارگران باشند که افزایش حقوق متوجه آنان بوده است .

وی با تاکید بر این جمله که نباید از بودجه توقعات غیر واقع بینانه داشت، خاطر نشان کرد: بودجه سال ۹۸ نمی‌تواند به بودجه ی معجزه گری لقب بگیرد، اما می‌تواند شرایط موجود را حفظ کند و با توجه به وضعیت اقتصادی و نظام مالی حاکم بر کشور گامی مثبت تلقی ‌شود .

وی تصریح کرد: کاهش وابستگی به نفت که دولت تلاش کرده است قدم‌هایی در این راستا بردارد را باید به فال نیک گرفت ،هرچند افزایش مالیات‌ها که با رشد پایه های مالیاتی دنبال می‌شود هنوز شفافیت لازم را ندارد و بستر آماده ای برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی فراهم نکرده است .

وی اظهار امیدواری کرد در جریان این تصویب جزئیات لایحه بودجه ای درباره حمایت از وضعیت اقتصادی مردم و اقشار آسیب‌پذیر بسته حمایتی ویژه ای تدوین شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.