کد خبر: ۸۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
در شورای شهر صورت گرفت
نژاد بهرام گفت: قرار بر این بود که هر مالکی که تا تاریخ هفتم فروردین ماه امسال عوارض را به صورت کامل پرداخت کرده است پروانه بگیرد، اما حالا گویا رویه تغییر کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رأی اکثریت خود بررسی پرونده‌های جاری برج - باغ را دو هفته‌ به تعویق انداختند.

 علی اعطا در مورد پیشنهاد مدیریت شهری نسبت به پرونده‌های جاری مصوبه برج - باغ که در دستور کار جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته بود، گفت: من تعجب کردم که چرا این موضوع  در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که افشانی، شهردار قبل در مورد پرونده های جاری مصوبه لغو شده برج - باغ از شورای اسلامی شهر تهران استفساریه گرفته است، گفت: اما این مساله به صورت استفساریه تنظیم نشده است، ولی در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته است. همچنین هنوز اطلاعات مورد استناد از شهرداری دریافت نکرده‌ایم و بر همین اساس درخواست می‌شود که این مساله از دستور کار شورای اسلامی شهر تهران خط بخورد.

زهرا نژاد بهرام نیز در اعتراض به این پیشنهاد، تصریح کرد: 9 ماه است که مصوبه برج - باغ لغو شده است و همه پرونده‌ها معلق است و دراین مدت نه تنها کارها مسکوت باقی‌ مانده است ،‌ بلکه فقط پرونده روی پرونده اضافه شده و حالا بعد از ماه‌ها این مهم در دستور کار قرار گرفته است و می‌گویند آن را خط بزنید.

محسن هاشمی نیز در توضیح این مطلب، گفت: سوم مرداد ماه امسال شهردار سابق استفساریه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران داده‌اند که در مورد پرونده‌های جاری برج - باغ چه اقدامی انجام شود که من آن را به دو کمیسیون ارجاع دادم و قرار بود شهرداری تا 25 آذر ماه لیست این پرونده‌ها را بدهد، اما گویا این اتفاق رخ نداد و حالا پیشنهاد شده است که این تصمیم گیری دو هفته‌ به تعویق بیافتد.

در ادامه گلپایگانی ، معاون شهرسازی شهرداری تهران نیز با بیان این که از 22 منطقه درخواست کرده‌ایم که اطلاعات باغاتشان را در اختیارمان قرار دهند، گفت: البته محدودیت‌هایی در سیستم شهرسازی در مورد احصاء کل پرونده‌ها وجود دارد و ما چند بار اطلاعات را فرستادیم، اما گویا به دست اعضاء نرسیده و من امروز نیز مجددا اطلاعات را به اعضاء دادم.

وی با اشاره به این که قرار بر این بود که برای کل پرونده‌هایی که به صورت کلی عوارضشان را پرداخت کرده‌اند پروانه صادر شود، ادامه داد: ولی دقت داشته باشید بر اساس ضوابط پرداخت قسطی عوارض نیز در شهرداری مرسوم است و باید تکلیف در مورد این پرونده ها نیز که حقوق مکتسبه ایجاد کرده است، مشخص شود.

براساس آرای اکثریت اعضا مقرر شد در تصمیم گیری در مورد پرونده‌های جاری مصوبه لغو شده "برج - باغ" دو هفته‌ به تعویق بیافتد و اطلاعات برج ها نیز با امضای شهردار منطقه، معاون شهرسازی منطقه و مدیر کل صدور پروانه شهرداری تهران به دست اعضای شورای اسلامی شهر تهران برسد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.