کد خبر: ۸۸۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تاکید کرد
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: کتاب‌های استاد پرورش برای هر قشری آموزنده است و آثار او در حال احیا شدن است .
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت‌الاسلام و المسلمین احمد عابدی شامگاه جمعه در مراسم پنجمین سالگرد ارتحال استاد سید علی اکبر پرورش در دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به شرط استفاده از قرآن اظهار کرد: طهارت شرط استفاده از این کتاب آسمانی است، ترجمه‌ها و تفاسیر مختلفی برای قرآن نگاشته شده، اما با این وجود هنوز فکر کسی به باطن قرآن نرسیده است.

وی ادامه داد: برخی تفاسیر ادبی و برخی تفاسیر هنری برای قرآن نوشتند، اما کسانی که به جنبه هدایتی این کتاب آسمانی پرداختند، کم بودند.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم افزود: علامه طباطبایی هر روز به حرم حضرت معصومه(س) مشرف می‌شد و او همیشه در این مسیر در حال عبادت بود، این عالم برجسته به اقشار مختلف مردم احترام می‌گذاشت و جلوی کودکان هم بلند می‌شد.

عابدی تفسیر المیزان را بی نظیر دانست و تصریح کرد: علامه طباطبایی در مطرح کردن قرآن تاثیرگذار بود و او به عنوان یک چهره اخلاقی شناخته می‌شد.

وی ادامه داد: علامه طباطبایی فکر گناه کردن را هم گاهی گناه می‌دانست و می‌گفت کسی که به گناه فکر کند، نمی‌تواند که قرآن را بفهمد، استاد پرورش شرط ورود به محضر قرآن را پاکی دل می‌دانست.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم افزود: استاد پرورش شاگرد علامه طباطبایی محسوب می‌شد و از تفسیر المیزان استفاده زیادی کرد، پاکی در نوشته‌ها و سخنرانی‌های استاد پرورش موج می‌زد و جامعیت در آثار او احساس می‌شد.

عابدی با اشاره به ویژگی‌های استاد پرورش اظهار کرد: او با آثار عرفانی آشنا بود و استاد پرورش همیشه سعی می‌کرد که توجه مخاطبان خود را به عالم غیب جلب کند.

وی خاطرنشان کرد: کتاب‌های استاد پرورش برای هر قشری آموزنده است، آثار او در حال احیا شدن است و آثار استاد پرورش در زمینه علوم مختلف جامعیت دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.