کد خبر: ۸۸۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰
وزیر علوم در همایش پژوهش، فناوری و مسئولیت اجتماعی:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ما در این وزارتخانه منتظر دستگاه‌های اجرایی نشده بلکه خود به سمت این دستگاه‌ها برای رفع مشکلات جامعه رفتیم گفت:باید با برنامه‌ریزی از توان و پتانسیل انجمن‌های علمی استفاده کرد و در وزارت علوم نیز سعی می‌شود در حوزه‌های مشورتی و سیاستگذاری از نظرات و ظرفیت انجمن‌های علمی استفاده شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،منصور غلامی در همایش «پژوهش، فناوری و مسئولیت اجتماعی» که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد،گفت: وزارت علوم منتظر نماند و به سمت دستگاه‌های اجرایی رفت تا بتواند نیازها و مشکلات جامعه را برطرف کند و در این راستا با استقبال خوبی مواجه شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این اقدام وزارت علوم موجب شد که در بسیاری از موارد، موفق به انعقاد توافقنامه‌های پژوهشی و انجام پروژه‌های مشترک شویم، تصریح کرد:در حال حاضر ۳۷۰ انجمن علمی در کشور فعال است که این انجمن‌ها، تشکل‌های تخصصی در کشور به شمار می‌آیند.

غلامی تاکید کرد: بابرنامه ریزی می توان از توان و پتانسیل انجمن‌های علمی استفاده کرد و وزارت علوم نیز سعی می‌ شود تا در حوزه‌های مشورتی و سیاستگذاری از نظرات و ظرفیت انجمن‌های علمی استفاده شود.

وی یادآور شد: وزارت علوم برنامه دارد تا با همفکری و همکاری انجمن‌های علمی، تأثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته و برای فعالیت بیشتر انجمن‌های علمی، اگر نیاز به بازنگری فرآیندها باشد، در وزارت علوم و معاونت پژوهشی این وزارتخانه اقدامات اجرایی آن صورت گیرد.

غلامی با اشاره به اینکه انجمن‌های علمی، پژوهش‌های مشترکی با پژوهشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی دارند، تاکید کرد:در شورای عتف (شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری) تأکید شده   که وزارت علوم به سمت دستگاه‌های اجرایی برود و با آنها همکاری کند.

وزیر علوم افزود: عامه مردم وزارت عتف را مسئول این برنامه‌ها می‌دانند و مسئولیت‌های این حوزه را می‌پذیریم اما کمکی که انجمن‌ها می‌توانند در حوزه اجرایی داشته باشند همکاری بیشتر با ماست.

وی گفت: باید انجمن‌های علمی را به سمت تحقق طرح‌ها سوق دهیم و تبدیل ایده‌ها به فناوری‌های کاربردی و انتشار نتایج آن به سمت کاربردی شدن را دنبال کنیم.

وزیر علوم تصریح کرد: باید هدایت تحصیلی و پروژه‌ها طوری انجام گیرد که دانشجویان بتوانند از کار‌های خود در بخش اجرا استفاده کنند هر چند برخی پروژه‌ها به بخش اجرایی نمی‌رسد، اما می‌تواند مدنظر دانشگاه‌ها قرار بگیرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.
آخرین اخبار