کد خبر: ۸۸۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
معاون عمرانی استاندار قم:
معاون عمرانی استاندار قم با بیان اینکه شهرهای جدید مغایر با بازآفرینی در شهرها هستند گفت: شهرهای جدید، الحاق اراضی به محدوده شهرها و... مشکل‌ساز است و در سال‌های اخیر ایجاد پردیسان به اندازه بافت فرسوده شهر موجب شده که بافت فرسوده همچنان باقی بماند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن بهشتی در افتتاحیه هشتمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار، عمران و بازآفرینی شهری و دومین کنفرانس تخصصی مهندسی پل که در سالن‌ همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه امروز توسعه شهری در دنیا امری بدیهی شده است گفت: شهرها امروز به صورت گسترده توسعه یافته و این توسعه در بسیاری از بخش‌ها با کیفیت انسانی روبه رو نیست.

وی با تاکید بر اینکه در توسعه پایدار شهرها توفیقات خوبی در کشور نداشتیم تصریح کرد: توسعه پایدار با تخریب باغات، افزایش تراکم ساختمانی، حاشیه‌نشینی و... محقق نخواهد شد و توسعه شهرهای ما نیازهای زیادی دارد.

معاون استاندار قم با اشاره به شاخص‌های مورد نیاز توسعه شهرها گفت: بافت‌های فرسوده نیازمند بهسازی، بازسازی و نوسازی هستند و اگر بخواهیم توسعه شهری را محقق کنیم باید به بازآفرینی شهری برای توسعه پایدار توجه ویژه داشته باشیم.

وی تنها توسعه کالبدی شهرها را مورد نظر ندانست و افزود: بازآفرینی امروز یکی از برنامه‌های اصلی دولت است و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

بهشتی با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی در حوزه بازآفرینی شهرها صورت گرفته است افزود: البته با حد مطلوب فاصله زیادی داریم اما کارهای خوبی هم صورت گرفته است.

وی توسعه مسکن را بخشی از اهداف بازآفرینی دانست و گفت: با توجه به اینکه معضل مسکن در کشور جدی است باید به این بخش نیز در بحث بازآفرینی توجه جدی داشته باشیم.

بهشتی با بیان اینکه شهرهای جدید مغایر با بازآفرینی در شهرها هستند تصریح کرد: شهرهای جدید، الحاق اراضی به محدوده شهرها و... مشکل‌ساز است و در سال‌های اخیر ایجاد پردیسان به اندازه بافت فرسوده شهر موجب شده که بافت فرسوده همچنان باقی بماند.

وی سیاست‌ها در حوزه بازآفرینی و ایجاد شهرهای جدید را متضاد خواند و گفت: ایجاد شهرهای جدید بخش عمده سیاست‌ها را به خود جلب می‌کند که دقیقا مغایر با بازآفرینی در شهرها است.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است