کد خبر: ۸۷۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
در دیدار شهردار منتخب مشهد و رییس دانشگاه فردوسی مطرح شد
در دیدار شهردار منتخب مشهد مقدس و رییس دانشگاه فردوسی بر همکاری مدیریت شهری و دانشگاه به منظور تقویت سرمایه های شهر مشهد تاکید شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی شهردار منتخب مشهد مقدس در این دیدار گفت: یکی از برنامه‌های شهرداری حضور در رقابت میان کلان‌شهرها است که برای این منظور می‌بایست سرمایه‌های خود را تقویت نماید. 
وی افزود: در این راستا مدیریت شهری باید در بسیاری از این موارد با دانشگاه همکاری داشته باشد. 
شهردار منتخب مشهد خطاب به رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: دانشگاه فردوسی مشهد می تواند از کمک های مدیریت شهری استفاده کند و شهرداری مشهد آمادگی کامل همکاری با دانشگاه فردوسی را دارد. 
دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن ابراز خرسندی از انتخاب شهرداری جوان برای شهر مشهد گفت: تلاش می‌کنیم این نسل به‌گونه‌ای عمل کنند که هیچ نقطه‌ضعفی در آن نباشد.
وی افزود: شما فرزند دانشگاه هستید و ما علاقه‌مندیم کارنامه درخشانی از خود بجای گذارید.
کافی خاطرنشان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد اکنون به‌عنوان یک دانشگاه در سطح ایران و جهان مطرح بوده است. 
رییس دانشگاه فردوسی مشهد افزود: دانشگاه فردوسی مشهد در حال حاضر 1670 دانشجوی خارجی از 21 کشور جهان دارد.
وی در خصوص دیپلماسی علمی بیان کرد: بیش از اینکه دانشگاه‌ها به دنبال آن باشند مدیران شهری و سیاست‌گذاران به دنبال آن هستند.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما باید روزبه‌روز وابستگی خود را به دولت کمتر و بیشتر به نهادهای مردمی و دیگر سازمان‌ها متکی شویم؛ و یکی از این نهادها قطعاً شهرداری است.
کافی ادامه داد: ظرفیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد محدود به اساتید نمی‌شود بلکه شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی توانایی حل خیلی از مشکلات و نیازهای شهر رادارند.
در این دیدار دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری، دکتر طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی، دکتر کیوانفر معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع، دکتر پیش‌قدم معاون آموزشی و دکتر سپهر مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه حضور داشتند. 
طرفین در خصوص ظرفیت‌ها و نقاط مشترک همکاری دوجانبه دانشگاه فردوسی مشهد و شهرداری مشهد به بحث و گفتگو پرداختند.
گفتنی است برج علم و فناوری، نمایشگاه دائمی، ورزش، فرهنگ‌سازی، المان‌های علمی، دوره‌های آموزشی، رشته‌های تقاضامحور، توسعه فناوری اطلاعات ازجمله مباحثی بودند که در این جلسه به بحث و گفتگو گذاشته شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

وزارت مسکن و راه شهرسازی در سبد کنترلی خود برای بازار مسکن از فروش متری مسکن خبر داده است ،طرحی که بخش خصوصی آن را در پاسخ به نیاز واقعی مسکن چندان موثر نمی داند.
حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

به هر حال در هر نقطه‌ای از زمین وقتی چشمتان به آن‌ها بیفتد حتما از تعجب خشکتان می‌زند و یا می‌ترسید و فرار را بر قرار ترجیح می‌هید.