کد خبر: ۸۷۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
با ارائه بسته های تشویقی صورت گرفت
محمد سالاری گفت: عدم توجه به دلایل واقعی کسر و قطع درختان و برخورد صرفا سلبی و مبتنی بر اخذ جرائم سنگین نسبت به حفظ و نگهداری درختان در درازمدت جوابگو نخواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به بررسی و تصویب لایحه اصلاحیه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضاهای سبز شهر تهران گفت: هرساله عوارض قطع و نابودی درختان براساس مصوبه شورای شهر تهران تعیین می شود و افزایش می یابد که البته این افزایش باید دارای حد و مرز باشد، چراکه صرفاً افزایش بی حد و مرز جریمه ها منجر به حفظ و صیانت از درختان نمی شود.

وی ادامه داد: رویکرد شورا و کمیسیون شهرسازی و معماری مبنی بر افزایش عوارض کسر درختان در خصوص کسانی است که نه تنها در راستای کسب منافع شخصی به حفظ و نگهداری درختان کمک نمی کنند بلکه خودشان با روش های مختلف نسبت به از بین بردن درختان اقدام می کنند.

سالاری اضافه کرد: اما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که بسیاری از شهروندان نقش مستقیم در خشک شدن و کسر درختان ندارند چراکه درخت نیز مانند هر موجود زنده دیگر یک عمر طبیعی دارد و برخی به دلایلی از جمله آفات و سایر عوامل ممکن است دچار بیماری شده و خشک شوند، لذا باید بین کسانی که به عمد در از بین بردن درختان و باغات نقش دارند و کسانی که به دلیل عدم اگاهی یا خارج از اراده آن ها درختان ملکشان دچار مشکل می شود تفاوت قائل شد.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: عدم توجه به دلایل واقعی کسر و قطع درختان و برخورد صرفاً سلبی و مبتنی بر اخذ جرائم سنگین نسبت به حفظ و نگهداری درختان در درازمدت جوابگو نخواهد بود و ما باید در کنار داشتن رویکرد تنبیهی جدی در برخورد با مسببین قطع درختان، رویکردهای ایجابی و تشویقی موثر برای حفظ و صیانت از درختان داشته باشیم تا موضوع کاشت و حفظ و نگهداری از آن ها همچون گذشته های دور به یک فرهنگ همگانی تبدیل شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

وزارت مسکن و راه شهرسازی در سبد کنترلی خود برای بازار مسکن از فروش متری مسکن خبر داده است ،طرحی که بخش خصوصی آن را در پاسخ به نیاز واقعی مسکن چندان موثر نمی داند.
حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

به هر حال در هر نقطه‌ای از زمین وقتی چشمتان به آن‌ها بیفتد حتما از تعجب خشکتان می‌زند و یا می‌ترسید و فرار را بر قرار ترجیح می‌هید.