کد خبر: ۸۷۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
با ارائه بسته های تشویقی صورت گرفت
محمد سالاری گفت: عدم توجه به دلایل واقعی کسر و قطع درختان و برخورد صرفا سلبی و مبتنی بر اخذ جرائم سنگین نسبت به حفظ و نگهداری درختان در درازمدت جوابگو نخواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به بررسی و تصویب لایحه اصلاحیه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضاهای سبز شهر تهران گفت: هرساله عوارض قطع و نابودی درختان براساس مصوبه شورای شهر تهران تعیین می شود و افزایش می یابد که البته این افزایش باید دارای حد و مرز باشد، چراکه صرفاً افزایش بی حد و مرز جریمه ها منجر به حفظ و صیانت از درختان نمی شود.

وی ادامه داد: رویکرد شورا و کمیسیون شهرسازی و معماری مبنی بر افزایش عوارض کسر درختان در خصوص کسانی است که نه تنها در راستای کسب منافع شخصی به حفظ و نگهداری درختان کمک نمی کنند بلکه خودشان با روش های مختلف نسبت به از بین بردن درختان اقدام می کنند.

سالاری اضافه کرد: اما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که بسیاری از شهروندان نقش مستقیم در خشک شدن و کسر درختان ندارند چراکه درخت نیز مانند هر موجود زنده دیگر یک عمر طبیعی دارد و برخی به دلایلی از جمله آفات و سایر عوامل ممکن است دچار بیماری شده و خشک شوند، لذا باید بین کسانی که به عمد در از بین بردن درختان و باغات نقش دارند و کسانی که به دلیل عدم اگاهی یا خارج از اراده آن ها درختان ملکشان دچار مشکل می شود تفاوت قائل شد.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: عدم توجه به دلایل واقعی کسر و قطع درختان و برخورد صرفاً سلبی و مبتنی بر اخذ جرائم سنگین نسبت به حفظ و نگهداری درختان در درازمدت جوابگو نخواهد بود و ما باید در کنار داشتن رویکرد تنبیهی جدی در برخورد با مسببین قطع درختان، رویکردهای ایجابی و تشویقی موثر برای حفظ و صیانت از درختان داشته باشیم تا موضوع کاشت و حفظ و نگهداری از آن ها همچون گذشته های دور به یک فرهنگ همگانی تبدیل شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نقش شهرهای کوچک در تعادل منطقه‌ای

نقش شهرهای کوچک در تعادل منطقه‌ای

در کشورهای در حال توسعه،الگوی استقرار جمعیت و کانون‌های زیستی از نظام بهره‌گیری متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود تبعیت نمی‌کند و همچنین سیمای اسکان جمعیت، تصویر نامتعادلی را به تصویر میکشد.
آخرین نرخ طلا و سکه

آخرین نرخ طلا و سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی367هزار و200 تومان و دلار با ارز11هزار و 850تومان معامله شد.