کد خبر: ۸۷۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
سردار مهماندار مطرح کرد
سردار مهماندار گفت: پولی کردن محدوده زوج و فرد بدون پیش بینی معابر جایگزین، سایر معابر را دچار به هم ریختگی می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سردار محمدرضا مهماندار فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ صبح امروز در حاشیه نشست فرهنگ‌سازی و اقدامات اجرایی در زمان بارش برف و باران که در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به شدت ترافیک در شرایط غیر نزولات آسمانی گفت: شرایط رانندگی و ترافیک در تهران در زمان عادی با  شرایط بارش برف و باران کاملا متفاوت است و این یک امر طبیعی است و در همه دنیا به این شکل است و یکی از دلایل مهم آن کاهش سرعت است که در زمان بارندگی سرعت خودروها کمتر می‌شود.

وی افزود: مهمتر از همه این‌ است که در شرایط عادی که برف و باران وجود ندارد هم به خاطر حجم زیاد خودروهای شخصی در تهران و ترددی که در تهران می‌کنند ما بین ساعت 6 تا 10 صبح و هنگام عصر از ساعت 3 تا 9 شب ترافیک بسیار سنگینی را داریم.

سردار مهماندار خاطرنشان کرد: وقتی ما در شرایط اشباع ترافیک به سر می‌بریم و زمان سفر بین 2 تا 3 برابر زمان معمولی است طبیعی است که هر نوع مداخله‌ای مانند برف و باران به میزان ترافیک می‌افزاید و مجموع این دلایل سبب می‌شود که در شرایطی مانند شرایط بارش برف و باران ترافیک خیابان‌ها بیشتر‌ شود.

فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در این شرایط مردم باید خودشان همراهی کنند، زیرا که اقدامات اجرایی یک سقفی دارد و ما با تمام توان نقش خود را ایفا می‌کنیم اما لازم است که مشارکت مردم هم وجود داشته باشد و سفرهای غیر ضروری انجام نشود و از سویی دیگر مراجعی نظیر استانداری باید تصمیمات مدیریتی بگیرند تا از میزان ترافیک کاسته شود که از آن جمله می توان به تعطیلی به موقع مدارس و ادارات اشاره کرد.

وی افزود: ما باید در سه بخش اقدامات اجرایی، مشارکت مردمی و اقدامات مدیریتی با ترافیک ناشی از بارندگی مقابله کنیم و با تصمیماتی که مدیریت شهری می‌گیرد از ورود شهروندان به سطح شهر جلوگیری کنیم تا آن روز یک روز با نشاط باشد و مردم به جای آن‌ که در ترافیک‌های سنگین به سر ببرند به پارک‌ها بروند و از این فضا استفاده کنند.

Image result for ‫فرمانده پلیس راهور تهران‬‎

سردار مهماندار در ادامه به موضوع حذف طرح زوج و فرد واکنش نشان داد و گفت: بحث کاهش محدوده طرح ترافیک و یا افزایش آن هر دو موضوع از اختیارات شورای ترافیک شهر تهران است و لذا اگر قرار است اتفاقی برای طرح زوج و فرد رخ دهد حتما درخواست معاونت حمل و نقل شهرداری و توجیه آن‌ها به شورای ترافیک ارسال شود و با بررسی موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد و لذا این موضوع تصمیم‌گیری یک نهاد مانند پلیس و معاونت حمل و نقل ترافیک نیست و هیچ کدام نمی‌تواند به تنهایی محدوده زوج و فرد را حذف کنند و اجرای این موضوع نیازمند مصوبه شورای ترافیک است و به نظر می‌رسد گسترش طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد و پولی کردن آن آثار مخربی را بر روی سایر معابر شهر می‌گذارد.

فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: پولی کردن محدوده زوج و فرد بدون پیش بینی معابر جایگزین سایر معابر را دچار به هم ریختگی می‌کند اما در نهایت هر تصمیمی که شورای ترافیک بگیرد قابل اجرا و احترام است.
برچسب ها: شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

وزارت مسکن و راه شهرسازی در سبد کنترلی خود برای بازار مسکن از فروش متری مسکن خبر داده است ،طرحی که بخش خصوصی آن را در پاسخ به نیاز واقعی مسکن چندان موثر نمی داند.
حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

به هر حال در هر نقطه‌ای از زمین وقتی چشمتان به آن‌ها بیفتد حتما از تعجب خشکتان می‌زند و یا می‌ترسید و فرار را بر قرار ترجیح می‌هید.