کد خبر: ۸۷۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر خواستار شد
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر با اشاره به اینکه تصور برخی مدیران وجود 40 درصد نیروی مازاد شاغل در شهرداری است، گفت: به جای برون سپاری مشاغل از نیروی انسانی موجود در سازمان ها استفاده شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار «شهر فردا»،گفت: به لحاظ مدیریتی در شهرداری تهران دو دیدگاه نسبت به اداره سازمان ها وجود دارد و یک دید تراکم و فراوانی نیرو و دید دیگر به دنبال چابک سازی و برون سپاری وظایف و اختیارات است که البته نوعا به دنبال کوچک سازی سازمان و گاها تعدیل نیرو است.  
 
وی افزود:در دوره جدید مدیریت شهری شهرداری تهران چه مدیران در شهرداری و چه اعضای شورا به این حوزه مرتبط هستند و همگی نظرشان به کوچک سازی و چابک سازی شهرداری تهران است و لذا بحث های پیرامون تعدیل نیرو و کاهش تعداد نیروی انسانی، برون سپاری وظایف و اختیارات و مشابه این مساله در بینشان مطرح است.   
 
عضو شورای شهر در ادامه بیان کرد:برای شهری مثل تهران و برای تمام نیروی انسانی شاغل در آن می توان کار تعریف کرد و از ظرفیت و توانمندی همه نیروها استفاده کرد چرا که بسیاری از نیروها در شرایط فعلی کاری برای انجام دادن ندارند و علت این امر این است که کاری برای آنها تعریف نشده است. 

نظری در ادامه بیان کرد: اگر یک مدیر چه مدیر پایینی، چه میانی و چه مدیر ارشد برای زیر مجموعه خود کار تعریف کند حتما زیر مجموعه او نیز اهتمام لازم را برای انجام آن کارها خواهد داشت.  
 
وی با تاکید بر اینکه اگر زمانی کارشناسی وظیفه ای بر عهده داشت و درست عمل نکرد باید توبیخ شود،گفت:لوازم اداری برای تعیین تکلیف این تمرد هم وجود دارد ولی غریب به اتفاق نیروی انسانی شاغل در سازمانی همچون شهرداری چه آنهایی که به صورت پیمانکاریو چه  قراردادهای هادیان شهر و یا حتی به صورت قرارداد ثابت یا رسمی مشغول هستند کسانی اند که اگر کار برای آنها تعریف شود انگیزه لازم برای انجام آن کار را دارند.  
 
عضو شورای شهر در پاسخ به این سوال که شهرداری چه میزان نیروی مازاد دارد و برای این تراکم نیرو چه تمهداتی در نظر گرفته است، اظهار کرد: با نگاه فعلی که درحال حاضر در سیستم مدیریتی شهرداری تهران وجود دارد شاید باور مدیران ارشد بر این باشد که نزدیک به 40 درصد از نیروهای شاغل در شهرداری نیروی مازاد هستند هر چند با وجود تمام نقدهایی که می شود و با لحاظ نیروی مازاد انسانی شاغل در شهرداری را می توان به صورت بهینه و به نحو احسنت استفاده کرد و برای تمام آنها کار تعریف کرد.  
 
وی در ادامه اذعان داشت: زمانی مشکل به وجود می آید که تعداد قابل توجهی نیرو جذب شود و در کنار آن اختیارات و وظایف و ماموریت های شهرداری برون سپاری می شود به طور مثال در حوزه فرهنگی و اجتماعی تعداد قابل توجهی کارشناس و مدیر وجود دارد ولی همزمان برای انجام امور  فرهنگی و اجتماعی مربوط به شهرداری از پیمانکاران این حوزه و یا حتی موسسات فرهنگی برای انجام این امور استفاده می شود.  
 
نظری پیرامون همزمانی نیروی کار مازاد و برون سپاری کارها در شهرداری، افزود: این دو امر با هم قابل جمع نیستند چرا که یا باید نیروی انسانی کم شود و کار برون سپاری شود و یا از نیروی انسانی موجود استفاده شود و دیگر کارها برون سپاری نشود که البته با راهکار دوم می شود تا حد قابل توجهی مشکل سرمایه انسانی حاضر در شهرداری را مرتفع کرده و از این سرمایه به نحو احسنت بهره برد و حتی در هزینه ها هم صرفه جویی کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

وزارت مسکن و راه شهرسازی در سبد کنترلی خود برای بازار مسکن از فروش متری مسکن خبر داده است ،طرحی که بخش خصوصی آن را در پاسخ به نیاز واقعی مسکن چندان موثر نمی داند.
حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

به هر حال در هر نقطه‌ای از زمین وقتی چشمتان به آن‌ها بیفتد حتما از تعجب خشکتان می‌زند و یا می‌ترسید و فرار را بر قرار ترجیح می‌هید.