کد خبر: ۸۷۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه ۴۵۰ غرفه پسماند در تهران داریم، گفت: همچنین وانت های ملودی سیار برای جمع آوری پسماندهای خشک به محلات می روند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سامانه «فارس من» با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.
 
شهروندان در "فارس من" خواستا رسیدگی به موضوع کمبود  سطل های بازیافت و تفکیک زباله شدند.
 
تعدادی از شهروندان در سامانه "فارس من" عنوان کردند«خوشبختانه در تهران بسیاری از مردم تمایل به تفکیک زباله دارند به گونه ای که زباله های بازیافتی خود را به طور جداگانه کنار سطل های زباله عمومی میگذارند که افرادی که از این طریف امرار معاش میکنند آنها را بردارند. معمولا مامورین شهرداری با مشاهده ای زباله ها آنها را داخل سطل زباله عمومی می اندازند. و یا زیر باران خراب میشود. در صورت وجود سطل های زباله بازیافتی در هر خیابان مردم میتوانند بازیافتی ها را تفکیک کرده داخل آن قرار دهند و افراد ذکر شده هم مجبور نیستند برای برداشتن آنها تا کمر داخل سطل ها شیرجه بروند! هم محیط زیست راضی و هم زباله تولیدی کمتر! در حال حاضر تعداد باجه های دریافت زباله بازیافتی در تهران کم است و با توجه به کوچک بودن خانه ها و مسئله آلودگی امکان جمع آوری و انتقال یکباره به این باجه ها برای بسیاری از مردم غیر ممکن میباشد..»
 
در این راستا با رضا عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت‌وگو کردیم.
 
عبدلی در این باره گفت: در سطح شهر تهران حدود 450 غرفه دریافت پسماندهای خشک داریم که ساعت کاری آنها از 7 صبح تا 19 است.  
 
وی با بیان اینکه شهروندانی که علاقه‌مند هستند می‌توانند پسماندهای خشک خود را تحویل این غرفه‌ها دهند، گفت: در غرف نیز بر اساس تعرفه قیمت سازمان مدیریت پسماند به افراد شوینده، لوازم‌التحریر و بعضاً وجه نقد داده می‌شود.
 
عبدلی گفت: برای  برخی از شهروندان که شاغل هستند و نمی‌توانند پسماندهای خشک خود را در طول هفته به این غرف تحویل دهند،  وانت‌های ملودی سیار جمع‌آوری زباله را در نظر گرفته‌ایم که در هر منطقه گشت زده و پسماندهای خشک شهروندان را خریداری می‌کنند.
 
به گفته عبدلی ، به طور میانگین در هر منطقه 10 وانت ملودی سیار جمع‌آوری زباله خشک وجود دارد.  
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که تعداد غرف جمع‌آوری پسماند خشک را افزایش نمی‌دهید، گفت: امکان‌سنجی‌های لازم صورت گرفته و در نقاطی که نیاز بوده این غرف نصب شده‌اند اما اگر شهروندی فکر می‌کند که در  محیط زندگی‌اش این غرف وجود ندارد و یا بُعد مسافتی فاصه  غرف زیاد است می‌توانند با اداره پسماند منطقه تماس گرفته و موضوع را با آنها در میان بگذارند آنها نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
 
عبدلی در پاسخ به این پرسش که قصد ندارید سطل‌های تفکیک زباله از مبدأ را در سطح شهر نصب کنید، گفت: سیاست‌ فعلی شهرداری افزایش تعداد مخازن نیست اما در شهرک‌های محصور مخازن تفکیک زباله را قرار داده‌ایم حتی در مجمتع‌های بالغ بر 10 واحد نیز اگر ساکنین تقاضا داشته باشند اداره پسماند منطقه به آنها مخازن را تحویل می‌دهد و بعد طی هماهنگی در طول هفته مخازن را تخلیه می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

آیا فروش متری مسکن به نیاز واقعی خانه دارشدن ایرانیها پاسخ می دهد؟

وزارت مسکن و راه شهرسازی در سبد کنترلی خود برای بازار مسکن از فروش متری مسکن خبر داده است ،طرحی که بخش خصوصی آن را در پاسخ به نیاز واقعی مسکن چندان موثر نمی داند.
حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

حیوانات ماقبل تاریخی که هنوز زنده‌اند/ تصاویر

به هر حال در هر نقطه‌ای از زمین وقتی چشمتان به آن‌ها بیفتد حتما از تعجب خشکتان می‌زند و یا می‌ترسید و فرار را بر قرار ترجیح می‌هید.