کد خبر: ۸۷۰۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
سرپرست شهرداری تهران گفت: جایگاه شوراها باید تقویت شود و شورای عالی استان‌ها هم‌عرض با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه کشور است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فیروز حناچی در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: اگر به قانون اساسی نگاه کنید، ۷ اصل قانون به موضوع شوراها می‌پردازد.

سرپرست شهرداری تهران ادامه داد: شورای عالی استانها عصاره شوراهای کشور است که هم عرض با قوای مجریه، قضائیه و مقننه است. 

وی افزود: تشکیل شوراها علی‌رغم فراز و نشیب‌هایی که داشته است، اهداف آن استفاده از خرد جمعی و حفاظت از منافع عمومی شهروندان است.

حناچی یادآور شد: شوراها اگر همین مسیر را تعقیب و ادامه دهند، قطعا ما شاهد تقویت شوراها در کشور خواهیم بود و می‌توان از این ظرفیت به درستی استفاده کرد.

سرپرست شهرداری تهران افزود: در سال ۱۲۸۶ قانون شهرداری‌ها مصوب شد که جزو اولین قوانین کشور محسوب می‌شود و جالب است که بدانید در اولین انتخابات برای تشکیل بلدیه، یکی از چالش‌های مجلس، عدم حضور در این انتخابات بود. 

وی افزود:‌ قانون فعلی شهرداری ۵۰ بند آن در دهه ۳۰ و ۵۰ بند دیگر آن در طول سی سال گذشته به تصویب رسیده است. 

حناچی با اشاره به اینکه از پتانسیل شوراها باید در جهت حفظ منافع مردم استفاده شود، گفت: در گذشته ۳۰ درصد جمعیت شهری و ۷۰ درصد روستایی بود که در دهه ۹۰ برعکس شده است و ۷۰ درصد جمعیت شهری و ۳۰ درصد بقیه روستایی است و ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند که این ثبات باید در سطح کشور رعایت شود. 

وی بیان داشت: امیدوارم در مسئولیت شهرداری تهران شرمنده مردم پایتخت و کشور نشوم. 
برچسب ها: شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.