کد خبر: ۸۶۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی راهداری کشور:
مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی راهداری کشور گفت: افکار عمومی توان پذیرش نقطه ضعف های جاده ای را ندارد و باید اقدامات اجرایی به شکل کامل صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد رودباری در نشست هماهنگی راهداری زمستانی در همدان با اشاره به اینکه راهداری زمستانی همیشه حساس بوده اظهار داشت: به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن اتفاق باید تجهیزات قوی باشد.

وی بابیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مسئول و پاسخگوی مشکلات حوزه راهداری و جاده است و باید موضوع با حساسیت زیاد دنبال شود، گفت: افکار عمومی توان پذیرش نقطه ضعف های جاده ای را ندارد و به همین دلیل اقدامات اجرایی باید به شکل کامل باشد.

مدیر دفتر نگهداری راههای روستایی و فرعی راهداری با بیان اینکه در شرایط بحرانی عوامل راهداری در جاده ها هستند تا از هر گونه ترافیک و راهبندان جاده ای جلوگیری شود، گفت: در هر شرایط و به هر علتی جاده ای مسدود شود راهداری باید پاسخگو باشد.

رودباری با بیان اینکه آموزش در رأس امور راهداری است و عواملی که در راهداری زمستانی دخیل هستند باید آموزش لازم را دیده و توجیه شوند، عنوان کرد: توان راهداری محدود است و در شرایط بحرانی نیازمند استفاده از توان دیگر ارگان ها است.

رودباری بابیان اینکه گاهی باید در موارد خاص قادر به تصمیم گیری های مناسب باشیم و اگر لازم بود حتی باید جاده ها نیز بسته شود زیرا باید حافظ جان مردم بود، گفت: اطلاع رسانی، همکاری و تعامل، کنترل و نظارت، بازنگری امور، رفع ضعف ها و تقویت نقاط قوت از مهمترین موارد کار در راهداری جاده ای است.

فعالیت ۲۵ راهدارخانه در همدان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز از استقرار اکیپ های راهداری زمستانی در ۲۵ راهدارخانه ثابت همدان خبر داد و افزود: ۵۹۷ نیروی انسانی ثابت، فصلی و پشتیبان و ۲۸۵ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در طرح زمستانی و عملیات راهداری تجهیز و برای عملیات زمستانی این استان در آماده باش کامل قرار دارند.

مصطفی پناهنده از روسای راهداری شهرستان های استان خواست با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرچه سریعتر نسبت به رفع کمبودهای احتمالی راهدارخانه ها و همچنین تجهیزات راهداری زمستانی درحوزه استحفاظی خود اقدام کنند.

۷۵ هزار تن شن نخودی، ماسه و نمک برای یخ زدایی محورهای مواصلاتی استان خریداری شده است وی با تاکید برمجهز شدن راهدارخانه های استان همدان به شن، ماسه و نمک مورد نیاز در عملیات راهداری زمستانی یادآور شد: ۷۵ هزار تن شن نخودی، ماسه و نمک برای یخ زدایی محورهای مواصلاتی استان خریداری شده است.

معاون راهداری راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز گفت: اطلاع رسانی مهمترین فاکتور راهداری زمستانی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

حمید پرورشی خرم اظهار داشت: در بحث راهداری زمستانی باید تمامی اتفاقات راه ها از طریق اتاق بی سیم انجام شود و با تقویت مباحث بی سیم هیچ نقطه کوری از نظر ارتباطی وجود ندارد.

پرورشی خرم به تجهیز ماشین آلات راهداری در فصل زمستان اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه در بحث راهداری زمستانی احتمال نیاز استان یا سایر استان ها به تجهیزات باشد، انواع ماشین آلات این اداره کل شامل سبک، سنگین و نیمه سنگین مجهز و آماده فعالیت هستند.

برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.