کد خبر: ۸۶۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
فردانی خبر داد:
مدیر برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری اصفهان گفت: تهیه نسخه موبایل از منتخب آمار نامه شهرداری، راه اندازی داشبوردهای مدیریتی آمارنامه شهر اصفهان و جمع آوری مکانیزه آمار و اطلاعات شهری از برنامه‌های آینده مدیریت شهری اصفهان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید فردانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: داشبوردهای مدیریتی آمارنامه‌ شهرداری اصفهان با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در دست تدوین است.

وی با بیان اینکه آمارنامه سال ۹۶ شهر اصفهان به عنوان دهمین سال تهیه آمارنامه شهر با همکاری بیش از ۶۰ ارگان شهری تهیه شده و دارای ۲۰ فصل بر اساس استاندارد ISIC است، تصریح کرد: اطلاعات این آمارها از طریق مکاتبه با ۶۰ ارگان شهر اصفهان به دست آمده و در نظر داریم برای سال آینده اطلاعات به صورت مکانیزه و از طریق سیستم جمع آوری شود.

مدیر برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری اصفهان با بیان اینکه کتاب آمارنامه یکی از منابعی است که دست اندرکاران مدیریت شهری می‌توانند از آن استفاده‌های خوبی داشته باشند، افزود: آمارنامه شهری سال ۹۶ بر روی پرتال شهرداری اصفهان قرار گرفته است و کتاب آن نیز به زودی توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: سعی داریم در سال آینده امکان جستجوی موضوعی و کلیدواژه‌ها را برای آمارنامه شهرداری اصفهان فراهم کنیم.

فردانی با بیان اینکه برای تهیه این کتاب از ابتدای فرآیند جمع آوری مطالب تا چاپ، حدود ۱۵۰۰ الی ۱۷۰۰ نفر-ساعت کار کارشناسی انجام شده است، گفت: این آمارنامه تنها کتابی است که اطلاعات شهری در هر زمینه‌ای را جمع‌آوری می‌کند.

وی افزود: براساس آمارنامه سال ۹۶ جمعیت شهر اصفهان پیرتر شده و نرخ رشد جمعیت کاهش یافته است و ۶۲۰ هزار خانواده در شهر اصفهان اقامت دارند.

 مدیر برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری اصفهان اظهارکرد: در خصوص اقلیم شهر اصفهان، آمارنامه شهر نشان می دهد  میزان بارش‌ها در سال گذشته ۹۰ میلی متر و در سال ۹۵، ۷۱ میلی متر بوده است ولی در مقایسه با میانگین ۳۰ ساله که ۱۴۰ میلی متر بوده، میزان بارش‌ها ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه براساس آمارنامه سال ۹۶، کیفیت آب‌های سطحی ( WQI) مانند زاینده رود کاهش یافته است، تصریح کرد: در خصوص مصرف انرژی، مصرف بنزین در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ به میزان پنج درصد، مصرف آب پنج درصد، مصرف برق چهار درصد و مصرف گاز ۹ درصد افزایش داشته است.

فردانی با بیان اینکه براساس آمارنامه سال ۹۶ در بخش فضای سبز، سرانه فضای سبز اصفهان ۲۷.۷ مترمربع است، افزود: کل فضای سبز شهر اصفهان ۵۴ میلیون و ۵۰۰ مترمربع است.

برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.