کد خبر: ۸۶۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
شهرداری مشهد با وجود اینکه پیش از این فروش سوله‌های ساخته شده برای زائران پیاده در نجف اشرف را تکذیب کرده است، اما حالا ابعاد تازه واگذاری این سوله‌ها در خبرها در حال انتشار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهردار مشهد در حالی برای واگذاری این سوله‌ها اعلام آمادگی کرده بود که بخشی از هزینه‌های ساخت‌وساز این موکب را خیران پرداخت کرده‌اند.

در نامه‌ای که شهردار مشهد در خصوص واگذاری موکب شهرداری مشهد در نجف به‌مدیر آستان مقدس علوی صادر شده است، علاوه بر ارائه جمع هزینه‌کرد که 2.3 دلار عنوان شده و حتی مقدار نفر روز که از سوی شهرداری مشهد در این موکب کار صورت گرفته، قید شده بود. 

نکته قابل توجه آنجا است که در دوره پیشین شهرداری مشهد، برای انجام این فعالیت خیرخواهانه و داوطلبانه برای ساخت این موکب‌ها فراخوان اعلام شده بود با حضور خیرخواهانه مردم این مکان ساخته شد. 

البته شهرداری مشهد ابتدا این موضوع را تکذیب کرد اما سفرهای اعضای شورای شهر و شخص شهردار به نجف اشرف حکایت دیگری را رقم زد. 

موضوع ساخت این موکب با پیگیری ستاد اربعین شهرداری مشهد در دوره مدیریت پیشین صورت گرفته بود، اما اکنون براساس شنیده‌ها قرارداد فیمابین شهرداری مشهد با آستان مقدس علوی ابطال و همه ساخت‌وسازها ارزش‌گذاری و مبلغی به‌شهرداری مشهد پرداخت خواهد شد. 

نکته قابل ذکر آنکه بخشی از هزینه‌های احداث این موکب با کمک خیران پرداخت شده و آنان از اینکه شهرداری بخواهد در محاسبه هزینه‌ها، مبلغ کمک‌های مردمی را هم محاسبه کند، ناراحت هستند. 

این موکب با کمک‌های مردمی و حضور خیرخواهانه کارگران ایرانی راه‌اندازی و حضور حجت‌الاسلام حسینی نماینده ولی‌فقیه در کشور عراق، سیدنزار حبل‌المتین، تولیت آستان مقدس علوی، سرکنسول جمهوری اسلامی در شهر نجف، جمعی از مسؤولان استانی و شهری نجف، جمعی از مدیران شهری مشهد، خادمان و زائران در نجف اشرف افتتاح شد و حال با قیمت‌گذاری آن، در حال واگذاری است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.