کد خبر: ۸۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
حرکت زائران پیاده در مسیرهای مشهد
شوق زیات با پای پیاده هر سال در زائران ویژه امام هشتم (ع) ایجاد می شود و همین عامل دشواری سفر را برای آنان ساده می کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، طی چند روز گذشته تعداد زیادی از کاروان های پیاده امام رضا(ع) و سیل مشتاقان از استان های مختلف در مسیر حرکت به سمت مشهد، به قوچان رسیده و پس از توقف کوتاه و پذیرایی به مسیر خود ادامه داده اند.

گرچه این روزها همزمان با تردد کاروان های پیاده امام هشتم(ع) در جاده ها هوا نیز رو به سردی گذاشته است، ولی عشق و ارادت به شوق زیارت تمام وجود زائران پیاده را فرا گرفته  و آنان با جان های عاشق درانتظار رسیدن به آستان پرمهر و نورانی امام هشتم(ع) هستند و همین عامل دشواری سفر را برای آنان ساده می کند.

دیدن این همه شور و اشتیاق در کاروان های پیاده حسرتی بر دل های دیگر عاشقان و شیفتگان حضرت می گذارد که تا کنون نتوانسته اند همراه کاروان زیارت باشند اگر چه عشق و محبت امام مهربانی ها همیشه و همه جا در دل های عاشق و جان های بیقرار بوده و خواهد بود. 

چند سال است که می آیم 

یکی از زائران پیاده که چندین سال توفیق پیاده روی را کسب کرده  به خبرنگاران می گوید: من برای چندمین مرتبه است که از بجنورد به سمت حرم امام رضا (ع) با پای پیاده حرکت می کنم زیرا  این سفر  برکات خاصی در زندگی من داشته است و هرسال معنویت خاصی به زندگی ام بخشیده است.

حسینی می گوید:نزدیک به هفت روز است که در راه ام تا بتوانم به شوق زیارت قدم بردارم ولی رسیدن با پای پیاده اشتیاق خاصی به من می دهد.

وی می افزاید : مهم ترین برکت این سفر در این است که بتوانیم هر سال این حالت معنویت را در خود حفظ نکنیم و سال ها در این مسیر پا برجا بمانیم .

ورود ۱۳ هزار زائر به قوچان 

فرماندار قوچان در همین رابطه در گفتگو با خبرنگاران به تشریح تعداد ورودی های کاروان پیاده اشاره کرد می کند و می گوید : تاکنون ۱۲ هزار و۷۸۱ نفر از استان های گلستان ، خراسان شمالی ، مازندران و شهرستان های اطراف برای رسیدن به مشهد وارد قوچان شده اند.

هادی رجائی نیا  می افزاید: خدمت رسانی به زائران در ۲۰ موکب این شهرستان انجام می شود که ۱۰ موکب به صورت ویژه خدمات توزیع غذا، رفاهی ، بهداشتی ، اسکان خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا (ع) را انجام می دادند.

فرماندار قوچان تصریح کرد:از ابتدای ورودی شهرستان که از مسیر فاروج است بقاع متبرکه ، مساجد ، سالن های ورزشی ، مساجد داخل شهر و خیلی از منازل روستاهای طول مسیر نیز آن ها در اختیار زائران پیاده قرار گرفته شده است.

رجائی نیا خاطر نشان کرد: در طول روز ایستگاه های ثابت و سیار خدمت رسانی به زائران پیاده فعال هستند و در حوزه های امنیتی و انتظامی  امسال هیچ گونه حادثه خاصی رخ نداده است.

وی گفت: با این وجود در برخی از مسیرها و نقاط دچار کمبود سرویس بهداشتی بودیم که با شناسایی مناطق ، ایجاد ایستگاه های سیار وحتی در اختیار گذاشتن منازل روستائیان این مشکل نیز برطرف شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.