کد خبر: ۸۶۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت خط جدید راه‌آهن تبریز- بستان‌آباد-میانه یکی از وعده‌های رییس جمهوری محسوب می‌شود و تکمیل آن زمان سفر را ۴ ساعت کاهش می دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه های راه آهن میانه – تبریز و بزرگراه اهر – تبریز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه مساعدت های لازم در جهت تسریع در احداث پروژه های اولویت دار آذربایجان شرقی بکار گرفته می شود اظهار کرد: دولت در تلاش است تا پروژه های اولویت دار  و مهم استان ها از جمله استان آذربایجان شرقی با بهره گیری از ظرفیت های موجود در احداث و تکمیل آنها تسریع بخشد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ساخت خط جدید راه‌آهن تبریز- بستان‌آباد-میانه یکی از وعده‌های رییس جمهوری محسوب می‌شود که باعث کاهش ۴ ساعته زمان سفر با قطار از تبریز به تهران است و با تکمیل این خط ریلی ۱۱۴ کیلومتر از مسافت مسیر تبریز تهران نیز کاسته می شود.

وی با اشاره به روند اجرای آزادراه تبریز-ارومیه گفت: ۵ قطعه از ۷ قطعه آزادراه فعال است و پیشرفت‌های خوبی در مذاکره با سرمایه‌گذاران انجام شده است.

بهره برداری از ۳۵ کیلومتر بزرگراه اهر - تبریز تا پایان سالجاری

اسلامی اضافه کرد: حدود ۵۰ کیلومتر از بزرگراه اهر – هریس – تبریز زیر بار ترافیک رفته و پیش‌ بینی ما بر اساس برنامه زمان بندی که طبق آن پیش می رود تا پایان امسال ۳۵ کیلومتر از این بزرگراه آسفالت ‌ریزی شده و به زیر بار ترافیکی برود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با بهره برداری از ۳۵ کیلومتر بزرگراه اهر – تبریز تا پایان سال، ۱۴  کیلومتر باقی‌ می ماند که در سال آینده احداث می شود.

وی تاکید کرد: تسریع در روند احداث بزرگراه اهر – تبریز جزو اولویت های کاری دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی است و وزارتخانه با جدیت پروژه های مهمی چون بزرگراه اهر – تبریز و راه آهن تبریز – میانه را پیگیری می کند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از روند احداث آزادراه ارومیه- تبریز و  محور ریلی تبریز- میانه و روند احداث این پروژه و همچنین از پروژه احداث بزرگراه تبریز- اهر بازدید کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار