کد خبر: ۸۶۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت خط جدید راه‌آهن تبریز- بستان‌آباد-میانه یکی از وعده‌های رییس جمهوری محسوب می‌شود و تکمیل آن زمان سفر را ۴ ساعت کاهش می دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه های راه آهن میانه – تبریز و بزرگراه اهر – تبریز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه مساعدت های لازم در جهت تسریع در احداث پروژه های اولویت دار آذربایجان شرقی بکار گرفته می شود اظهار کرد: دولت در تلاش است تا پروژه های اولویت دار  و مهم استان ها از جمله استان آذربایجان شرقی با بهره گیری از ظرفیت های موجود در احداث و تکمیل آنها تسریع بخشد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ساخت خط جدید راه‌آهن تبریز- بستان‌آباد-میانه یکی از وعده‌های رییس جمهوری محسوب می‌شود که باعث کاهش ۴ ساعته زمان سفر با قطار از تبریز به تهران است و با تکمیل این خط ریلی ۱۱۴ کیلومتر از مسافت مسیر تبریز تهران نیز کاسته می شود.

وی با اشاره به روند اجرای آزادراه تبریز-ارومیه گفت: ۵ قطعه از ۷ قطعه آزادراه فعال است و پیشرفت‌های خوبی در مذاکره با سرمایه‌گذاران انجام شده است.

بهره برداری از ۳۵ کیلومتر بزرگراه اهر - تبریز تا پایان سالجاری

اسلامی اضافه کرد: حدود ۵۰ کیلومتر از بزرگراه اهر – هریس – تبریز زیر بار ترافیک رفته و پیش‌ بینی ما بر اساس برنامه زمان بندی که طبق آن پیش می رود تا پایان امسال ۳۵ کیلومتر از این بزرگراه آسفالت ‌ریزی شده و به زیر بار ترافیکی برود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با بهره برداری از ۳۵ کیلومتر بزرگراه اهر – تبریز تا پایان سال، ۱۴  کیلومتر باقی‌ می ماند که در سال آینده احداث می شود.

وی تاکید کرد: تسریع در روند احداث بزرگراه اهر – تبریز جزو اولویت های کاری دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی است و وزارتخانه با جدیت پروژه های مهمی چون بزرگراه اهر – تبریز و راه آهن تبریز – میانه را پیگیری می کند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از روند احداث آزادراه ارومیه- تبریز و  محور ریلی تبریز- میانه و روند احداث این پروژه و همچنین از پروژه احداث بزرگراه تبریز- اهر بازدید کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.