کد خبر: ۸۶۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
در جلسه مشترک مترو و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت مطرح شد
جلسه مشترک میان مديران ارشد شركت بهره برداري مترو و مديران ارشد شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برای شناسایی ظرفیت فضاي هاي تبليغاتي مترو براي فرهنگ سازي در زمينه بيهنه سازي مصرف سوخت برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسين طاهري مشاور مدير عامل و مدير فرهنگ سازي شركت بهينه سازي مصرف سوخت گفت: اين جلسه در راستاي ارتقا فرهنگ بهينه سازي مصرف سوخت و همكاري مشترك با شركت بهره برداري متروي تهران و حومه براي استفاده از فضاهاي تبليغاتي ايستگا هاي متروي تهران و حومه برگزار شد.

وي تصريح كرد: با توجه به فضاهاي مناسب ايستگا هاي مترو كه روزانه پذيراي مخاطبان زيادي است در تلاش هستيم تا با همكاري شركت بهره برداري متروي تهران وحومه گام موثري درجهت فرهنگ سازي در زمينه بيهنه سازي مصرف سوخت برداريم.

در ادامه ساسان کاظمی نژاد مدیربخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: طبق ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور كه با متروي تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم از سوی وزارت نفت پیشنهاد و پس از تصویب در شورای اقتصاد، به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تکلیف شده است.

وي افزود:در این طرح، تعداد 2 هزار دستگاه واگن جدید (هزار دستگاه در تهران و هزار دستگاه در کلانشهرها) اضافه خواهد شد.

کاظمی نژاد در خصوص جزئیات این طرح اظهار داشت:در ازای توسعه واگن های مترو، ما بر اساس مقدار توسعه، کمک مالی خواهیم کرد؛نحوه محاسبه ما بر اساس نفر سفر است هرچه قدر مترو در این کلانشهر ها بتواند نفر سفرهای بیشتری را سرویس دهی کند، شورای عالی اقتصاد به ما اجازه داده است كه 9.8سنت دلار آمريكا به ازاء هر نفر سفر به متروی این شهرها پرداخت کنیم. 

وی افزود: البته سقف عددی که می توانیم در مترو سرمایه گذاری کنیم 2.6 میلیارد دلار است كه 1.425ميليارد دلار براي تهران و حدود 1.2ميليارد دلار براي ساير كلانشهرها که در بازه زمانی 10 ساله برای تهران و 15 ساله برای کلانشهرها پرداخت می شود. درپايان اين جلسه از ايستگاه تئاترشهر واقع در خط 4 مترو نيز ديدن كردند تا از نزديك با ظرفيت ايستگاه هاي مترو جهت فرهنگ سازي در زمينه بهينه سازي مصرف سوخت آشنا شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.