کد خبر: ۸۶۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی در ابتدای نود و هشتمین جلسه شورا با اشاره به سالروز رحلت پیامبر اعظم گفت: بدون تردید ولادت و بعثت پیامبر بزرگ ترین موهبت تاریخ و فقدان آن رحمت للعالمین، بزرگترین خسران بشریت است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در توصیف شخصیت پیامبر، به برجسته‌ترین خصوصیات ایشان، اخلاق بی‌مانند نبوی اشاره داشت و افزود: تعبیر قرآن کریم، درباره اخلاق پیامبر، خلق عظیم است که خود نشان دهنده وسعت وجودی، سعه صدر و شخصیت بی‌نظیر ایشان دارد.

وی در ادامه با یادآوری اینکه نابجا نیست اگر رسول اکرم، را پیامبر اخلاق توصیف کنیم، افزود: شاید در جهان امروز، بیش از هر خصوصیتی، به ویژگی های اخلاقی حضرت نیازمند باشیم، اخلاقی که خداوند آن را الگوی ماندگار و اسوه حسنه برای انسان توصیف می‌کند.
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز جهان اسلام، با وجود همه ثروت ها و منابع مادیش، به شدت در تنگنا و مشکلات است و ریشه این سیه روزی فقر اخلاقی است، ادامه داد: اگر افراطیون اهل سنت، با داعش و طالبان، به خونریزی می‌پردازند و اگر افراطیون شیعه با قرائت های تنگ نظرانه و سطحی، وجهه اسلام را در جهان تخریب می‌کنند، معلول فاصله گرفتن جوامع اسلامی از اخلاق نبوی است، اخلاقی که مملو از مهربانی، مدارا، عقلانیت و به دور از تعصب، خشونت و سنگلدلی و بی رحمی است.
 
به اعتقاد هاشمی نسل جوان و نخبه، در عصر امروز تشنه روایتی اصیل و واقعی از اسلام رحمانی است، همان دینی که پیامبر مومنین را با تعبیر شریعت سمحه سهله، دین آسان‌گیری و تسامح بشارت دادند و امروز جریان اسلام هراسی می‌خواهد تصویری دقیقا مخالف اسلام ناب و اصیل را به جهانیان ارائه کند.
 
هاشمی گفت: پیام پیامبر به امت اسلام، "رحما بینهم" است و امروزه بیشترین خونریزی و خشونت میان مسلمانان جریان دارد.
وی ادامه داد: حتی در جامعه شیعه نیز آتش اختلافات و کینه‌توزی‌ها، لطافت برادری و مودت و مهربانی و مدارا را تحت‌الشعاع قرار داده است و منافع و سلایق بر دستورات الهی و توصیه‌های پیامبر ترجیح داده می‌شود.
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کسانی که وظیفه خود می‌دانند که دین را تبلیغ کنند، افزود: باید توجه داشته باشند که تنها راه توسعه اسلام در جهان امروز، عقلانیت، منطق جهانی، مدارا و گفتگو است که از خصوصیت بارز سیره نبوی است و ایجاد دافعه و خشونت و سختگیری، معکوس مسیری است که پیامبر طی نمودند و اتفاقا این کرامت انسانی از ویژگی‌های بارز دو فرزند ایشان امام حسن مجتبی و علی ابن موسی الرضا علیهما السلام که در آستانه سالروز شهادتشان قرار داریم نیز است.
 
محسن هاشمی تاکید کرد: مدیریت شهری در سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود ترویج مهربانی، مدارا و همزیستی انسانی را که از صفات پیامبر خاتم بودند را سرلوحه قرار دهد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران بخش دوم سخنانش را به عدم تصویب استفساریه مستثنی نمودن شهردار تهران اختصاص داد و افزود: با توجه به طی شدن فرایند این استفساریه در مجلس شورای اسلامی و محدودیت مهلت قانونی تعیین شده، شورای شهر تهران به رغم تمایلی که به حفظ ثبات در مدیریت شهری و استفاده از خدمات جناب آقای افشانی داشت ناگزیر به انتخاب جایگزین برای ایشان خواهد بود.
 
وی در ادامه از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که جنبه تخریبی و ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

صبح امروز شهردار تهران، رئیس شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از پایانه فتح آباد در جنوب تهران بازدید کردند.
علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده که طبق آن بخشی از اختیارات شوراهای اسلامی و مدیریت شهری از آنان گرفته شده انتقادهایی را ازسوی شهرداری ها وشوراها به دنبال داشته است.