کد خبر: ۸۶۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان:
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: اجرای طرح بهسازی مساکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون باعث شده که از روند توسعه حاشیه نشینی در استان اصفهان جلوگیری شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بازسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها با در اختیار گذاشتن تسهیلات ارزان قیمت و وام های قرض الحسنه ای سبب شد که هم از حاشیه نشینی روستائیان و نیز از توسعه حاشیه نشینی در شهرها جلوگیری کنیم.

وی بیان داشت: واگذاری زمین و ساخت سالانه پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۴ در دستور کار بود که در بسیاری از مواقع بیش از این میزان کار بهسازی و نوسازی در یک سال صورت گرفته است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تقریبا سالانه هشت هزار واحد را نوسازی می کنیم،‌ ادامه داد: امسال ساخت و بهسازی ۹ هزار واحد مسکونی را در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه هر پنج سال یکبار تعداد واحدهای مسکونی مورد نیاز روستایی بررسی می شود و اینکه چه تعداد مسکن روستایی باید مقاوم سازی شود و چه تعداد مسکن روستایی غیر مقاوم داریم که امسال چهارمین دوره از این آمار گیری برگزار و از چند هفته پیش آغاز شده است، ادامه داد: وام های ۲۵ میلیون تومانی با کمترین سود را در اختیار روستائیان قرار می دهیم که اقدام به ساخت و نوسازی مسکن کنند.

خانی گفت: مقرر شده است که تا سال ۱۴۰۴، ۸۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.