کد خبر: ۸۶۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی کرمانشاه خبر داد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی از انجام روزانه ۹۴ ماموریت اورژانسی در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صائب مدرسی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عمده‌ترین مراجعات انجام شده به مراکز اورژانس استان کرمانشاه به دلایل بیماری‌های قلبی، تنفسی و انواع مسمومیت‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه متوسط ماموریت‌های انجام شده در شهرستان کرمانشاه روزانه ۹۴ مورد بوده است، افزود: مدت زمان حضور نیروهای اورژانس بر بالین بیماران در ۸۰ درصد ماموریت‌ها ۷.۲ دقیقه بوده این در حالی است که به طور متوسط این عدد باید در کلانشهرها زیر ۱۰ دقیقه و در جاده ها کمتر از ۱۵ دقیقه باشد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۵۷۸ ماموریت برای رسیدگی به بیماران قلبی و یک هزار و ۴۶۵ ماموریت برای بیماران تنفسی انجام گرفته و تا کنون ۷۳ ماموریت نیز به دلیل مسمومیت با گاز منوکسید کربن انجام شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در فصل بارش قرار داریم و در این ایام آمار تصادفات افزایش می یابد رانندگان باید ایمن رانندگی کنند و نیز در این فصل مسمومیت با گاز منوکسید کربن شیوع بیشتری دارد بنابراین باید در نصب بخاری ها و رعایت استانداردها دقت کافی شود.

مدرسی افزود: اگر همه اهالی خانه دچار علائمی نظیر سرما خوردگی شدند ممکن است مسمومیت با گاز منوکسید کربن رخ داده باشد که در این صورت باید در و پنجره ها باز گذاشته شود.

وی گفت: در صورت مسمومیت با گاز منوکسید کربن باید فرد در معرض هوای آزاد قرار گیرد و سریع با مرکز فوریت‌های پزشکی تماس حاصل شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.