کد خبر: ۸۶۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: هم‌زمان با ارائه بلیت‌های) QR بارکدی( تک‌سفره به صورت پایلوت در سه ایستگاه قطارشهری مشهد، خرید این نوع بلیت‌ها از طریق پیام‌رسان گپ نیز میسر شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جواد رجائیان ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به همکاری‌های فی‌مابین شهرداری مشهد و پیام‌رسان گپ در راستای ایجاد محیط‌های اطلاع‌رسانی تعاملی با شهروندان، امکانی فراهم شده است تا مسافران و زائران بتوانند از طریق این پیام‌رسان بلیت‌های تک سفره قطارشهری را خریداری نمایند. 
وی در تشریح چگونگی خرید بلیت تک سفره قطارشهری مشهد از طریق پیام‌رسان گپ اظهارداشت: خرید بلیت تک سفره از طریق پیام‌رسان گپ با آدرس @MetroTickets امکان‌پذیر هست به نحوی که در تمامی مراحل خرید دستور راهنمای خرید بلیت همراه کاربر خواهد بود و فرد می‌تواند به هر تعداد بلیت تک سفره قطار شهری مشهد را به صورت کد QR (بارکد) خریداری کرده و با نزدیک کردن صفحه نمایش موبایل به گیت قطار شهری از بلیت استفاده نماید. 
رجائیان در ادامه ضمن اشاره به برخی کاربردها و قابلیت‌های تلفن همراه در زندگی دیجیتالی شهروندان اشاره کرد و گفت: امروز در عصر ارتباطات ما هر لحظه شاهد ارایه خدمات متنوع بر بستر تلفن همراه و بهره‌گیری شهروندان از این خدمات مانند سرگرمی‌های موبایل، اطلاع‌رسانی اخبار، تماشای تلویزیون موبایل، دانلود موزیک، تصاویر، فراخوانی برنامه‌های سفر، رویدادهای ورزشی، دریافت و خواندن فکس و پرداخت با تلفن همراه هستیم که به جای کارت اعتباری توسط تلفن همراه انجام می‌شود. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به اینکه این شیوه خرید از طریق موبایل، پرداخت راحت و انعطاف‌پذیرتری را برای شخص ممکن می‌سازد و می‌تواند، در هر زمان و هر مکان، صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: بدیهی است استفاده از پیام‌رسان گپ جهت خرید بلیت‌های تک سفره قطارشهری و ... سبب صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، زمان و هزینه می‌شود.
شایان ذکر است مدیرانی که اینگونه خدمات را ارایه می‌دهند به‌خوبی می‏دانند که در دسترس قرار دادن این اطلاعات تا چه ‏اندازه می‏تواند به کیفیت زندگی شهری کمک کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به انتصابات شهردار تهران واکنش نشان داد.
افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

مشاور پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه طبق قانون 26 آبان ماه باید بازنشستگان محل کار خود را ترک کنند، گفت:‌محمدعلی افشانی شهردار تهران امروز بهشت را ترک می‌کند.