کد خبر: ۸۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
هاشمی:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه از لیست 30 نامزد شهرداری تهران تنها 13 نفر باقی مانده اند، گفت: در جلسه امروز شورای شهر 5 گزینه نهایی اعلام خواهند شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی پیش از آغاز نود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شورای شهر اظهار کرد: امروز صبح درباره نحوه رای گیری در مورد نامزدهای پیشنهادی اعضا برای شهرداری تهران صحبت هایی مطرح شد. در ابتدا لیست 30 نفره ای ارائه ای شده بود که در طول مدتی که گذشت تعدادی انصراف دادند.  
 
وی ادامه داد:برخی از نامزدها تماس گرفتند و برخی دیگر انصراف خود را به صورت کتبی مطرح کردند. در نهایت 13 نفر باقی ماندند که امروز 5 نفر از آن ها با رای گیری انتخاب می شوند.  
 
هاشمی در پاسخ به این سوال که از اسامی اعلام شده آیا کسی بازنشسته نیست یا سلامتیتش به مشکل نخواهد خورد، گفت: خیر. این افراد بیشتر از اینکه باید و ما لازم داریم تا سابقه بازنشستگیشان مانده و از لحاظ بیماری هم مشکلی نداردند.
 
وی با بیان اینکه در نهایت 5 نفر انتخاب خواهند شد، تصریح کرد: این کاندیداها یک هفته فرصت دارند تا برنامه های خود را اعلام کنند.  
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شورا هنوز در مورد اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مورد شهردار تهران و زمان اجرای آن مشکل دارد، توضیح داد: مشکل اصلی این است که قانون 24 شهریورماه تصویب و در 31 همان ماه در روزنامه های رسمی ثبت شده است. بر همین اساس دو ماه فرصت داریم که قانون را اجرایی کنیم که با احتساب این قانون، تاریخ آن 2 آذر خواهد بود. اما آقای وکیلی، عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرده است  زمانی که قانون در روزنامه ها درج می شود 15 روز بعد لازم الاجرا است که تاریخ اجرای آن 16 آذرماه خواهد شد. در نهایت ما در حال حاضر با 3 تاریخ مواجه هستیم.
 
در حال حاضر عباس آخوندی، غلامرضا انصاری، محسن پورسیدآقایی، کامل تقوی نژاد، نصرالله جهانگرد، سمیع الله حسینی مکارم، پیروز حناچی، مصطفی سالاری، رسول کشت پور، محمدرضا واعظ مهدوی، علی اوسط هاشمی، سید مناف هاشمی و محسن هاشمی رفسنجانی 13 گزینه تصدی شهرداری تهران هستند.  
 
گفتنی است؛ اسامی 5 کاندیدای اصلی تا دقایقی دیگر اعلام خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران از مشکل تمرکز رنج می‌برد

تهران از مشکل تمرکز رنج می‌برد

حناچی با اشاره بهتهران از مشکل تمرکز رنج می برد، خطاب به رئیس جمهور گفت: این مشکل یک مشکل حاکمیتی است؛ جمعیت باید به شکل تعادل منطقه‌ای در کل کشور توزیع و از ظرفیت هیات وزیران در این امر استفاده شود.
بهره برداری از فاز اول خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور

بهره برداری از فاز اول خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور

فاز اول خط ۶ مترو تهران صبح امروز با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.