کد خبر: ۸۶۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
آمارنامه سال ۹۶ شهرداری اصفهان بر اساس استانداردهای آیزیک تهیه شده است؛ این کتاب می‌تواند منبع بسیار مهمی برای اقدامات اجرایی و پژوهشی در شهرداری باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اطلاعات آمارنامه ۹۶ در حوزه مسکن، انرژی، بهداشت و درمان، گردشگری، شاخصه‌های قیمت، هتل‌ها، مهمانسراها، میزان جمعیت در سطح محلات، اقلیم، آموزش، مدارس و همچنین مسائل حوضه زاینده رود است که در هیچ منبع آماری دیگری قید نشده است.

برای تهیه این کتاب از ابتدای فرآیند جمع آوری مطالب تا چاپ، حدود ۱۵۰۰ الی ۱۷۰۰ نفر-ساعت کار کارشناسی انجام شده است. این آمارنامه تنها کتابی است که اطلاعات شهری در هر زمینه‌ای را جمع آوری می‌کند. اطلاعات مربوط به استان اصفهان توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری جمع آوری می شود.

این آمارنامه، بر اساس استاندارد بین‌المللی طبقه‌بندی فعالیت‌های اقتصادی" آیزیک" در ۲۰ فصل با همکاری ارگان‌ها، معاونت‌ها و مدیریت‌های شهرداری تهیه شده است. آمارنامه شهری سال ۹۶ بر روی پرتال شهرداری اصفهان قرار گرفته است و کتاب آن نیز به زودی توزیع خواهد شد.

قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان در خصوص رونمایی از آمارنامه سال ۹۶ شهرداری اصفهان اظهار کرد: این آمارنامه با همکاری ۶۰ دستگاه تدوین شده است؛ برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته که از تهیه این آمارنامه می‌گذرد، نسخه الکترونیک آن در شش ماه نخست امسال منتشر و اکنون نیز نسخه چاپی آن رونمایی شده است. همچنین تهیه نسخه موبایلی آن نیز در دستور کار است.

وی افزود: همچنین داشبوردهای مدیریتی آمارنامه‌ شهرداری اصفهان با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در دست تدوین است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اطلاعات این آمارها از طریق مکاتبه با ۶۰ ارگان شهر اصفهان به دست آمده است، ادامه داد: در نظر داریم برای سال آینده اطلاعات به صورت مکانیزه و از طریق سیستم جمع آوری شود.

استفاده از آمارنامه در تحقیقات پژوهشی دانشگاهها 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان نیز با بیان اینکه امسال با تمهیدات معاونت برنامه ریزی شهرداری، اطلاعات به موقع از دستگاه های مختلف جمع آوری و آمارنامه چند ماه زودتر آماده شد، اظهار کرد: سال گذشته آمارنامه در بهمن ماه آماده شد و در سال جاری این خروجی چند ماه زودتر قابل استفاده است.

بهروز ارباب شیرانی با بیان اینکه کتاب آمارنامه یکی از منابعی است که دست اندرکاران مدیریت شهری می‌توانند از آن استفاده‌های خوبی داشته باشند، افزود: این کتاب  دارای ۲۰ فصل است و می‌تواند در تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاه‌ها، اساتید، موسسات تحقیقاتی و ... مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: سعی داریم در سال آینده امکان جستجوی موضوعی و کلیدواژه‌ها را برای آمارنامه شهرداری اصفهان فراهم کنیم.

برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.