کد خبر: ۸۶۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
شهردار مشهد مقدس در گزارشی اینستاگرامی:
شهردار مشهد مقدس، در گزارش کوتاهی که در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشرکرده، به وضعیت حوزه اقتصادی شهرداری، اشاره کرده و خبر از جذب 3100 میلیارد تومان سرمایه طی یک سال گذشته کرده است که دو برابر میزان جذب سرمایه در چهار سال قبل است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تقی‌زاده خامسی در این گزارش آورده است:« یکسال پس از انتخاب شما، روزی که شهرداری سال گذشته به مدیریت جدید تحویل شد، حدود 9میلیارد تومان به بانک‌ها وپیمانکاران بدهکار بود که مدیریت این بدهی یکی از چالش‌های اصلی ما شد، اما به کمک مردم فهیم مشهد و همکارانم موفق شدیم علاوه بر اداره این بدهی‌ها، کارهای زیر نیز انجام شود.
در حوزه اقتصادی، جذب سرمایه ظرف یک سال ٢ برابر ۴ سال گذشته به مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومان شامل پروژه گردشگری طرق به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان، پروژه مسکن ارزان‌قیمت به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان، پروژه پارکینگ‌سازی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان، پروژه‌های دیگر به مبلغ ۷۵ میلیارد تومان، تأمین منابع خارج از درآمدهای شهرداری به مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.
درحوزه حمل و نقل عمومی نیز، موفق به انتشار 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت، خرید 105 میلیارد تومان اتوبوس و مینی‌بوس، ترخیص و واردات واگن ۳ میلیون یورو + ۴۵ میلیارد تومان، هزینه‌های ساخت و اتصال خطوط اول و دوم مترو به مبلغ ۵ میلیون یورو + ۱۰۰ میلیارد تومان شده‌ایم.
در حوزه خدمات شهری نیز، هزینه‌های احداث فضای سبز و ۳۰ بوستان جدید، ۱۱۰ میلیارد تومان، نوسازی ماشین‌آلات آتش‌نشانی و خدمات، ۲۷ میلیارد تومان و درحوزه عمرانی نیز بازگشایی معابر اطراف حرم مطهر، بولوار نماز، میدان سعدی، میدان راه‌آهن و خیابان آیت‌ا... طبسی، با هزینه ۲۵۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.»
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.