کد خبر: ۸۶۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
توسط جمعیت هلال احمر:
کارگاه آموزشی کمپین شهری اطلاع رسانی در شرایط خشکسالی و بحران آب ویژه کانون های دانشجویی هلال احمر در قزوین برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کارگاه کمپین شهری اطلاع رسانی با موضوع خشکسالی و بحران آب توسط مجمع دانشجویی جمعیت هلال احمر و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و شرکت آب منطقه ای در سالن آمفی تئاتر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

دراین کارگاه دبیران و اعضای شورای اجرایی کانونهای دانشجویی هلال احمر استان درخصوص بحران آب برنامه هایی اجراکردند و موضوعات آموزشی در خصوص خشکسالی و پیشگیری از مصرف بی رویه آب توسط اساتید این حوزه آموزش داده شد.

حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین دراین کارگاه آموزشی گفت:از آنجا که در کشور در حال تجربه مشکلات جدی و بحران آب هستیم و با کمبود آب و خشکسالی‌های مکرر توأم با برداشت بیش از حد آب‌های سطحی و زیرزمینی مواجهیم لذا منابع آبی در شرایط بحرانی است که باید برای آن تدبیر کنیم.

وی افزود: یکی از آثار وضعیت خشک شدن دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، فرونشست زمین، تخریب کیفیت آب، فرسایش خاک، بیابان‌زایی و طوفان‌های گرد و غبار  است که پیامدهای خسارت باری برای استان خواهد داشت.

آصفی تصریح کرد: مجمع کانون دانشجویی جوانان هلال احمر در استان قزوین در راستای حمایت از سلامت و زندگی انسان ها  به عنوان یکی از اهداف این جمعیت، اقدام به اجرای طرح های آموزشی و فرهنگی در حوزه مبارزه با خشکسالی و پیشگیری از مصرف بی رویه آب کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد:در راستای اجرای طرح پویش آب و پیشگیری از مصرف بی رویه این ماده حیاتی، اعضای کانونهای دانشجویی قزوین ضمن فراخوان عمومی در استان اقدام به برپایی پایگاههایی در شهر و اعزام افرادی برای آموزش به مدارس می کنند.

آصفی گفت: آموزش و فرهنگ سازی از ارکان اساسی در امر پیشگیری است و در شرایطی که تامین آب با هزینه های زیادی صورت می گیرد باید برای جلوگیری از هدر رفت آن در بخش آموزش و فرهنگ سازی تمرکز کنیم و جدی باشیم.

آصفی اظهارداشت: جمعیت هلال احمر در راستای مقابله با بحران آب، کم آبی و خشکسالی با توجه به اهداف هلال احمر و شعار حمایت از زندگی و فعالیتهای عام المنفعه و بشردوستانه آمادگی کامل دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.