کد خبر: ۸۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶
کارشناس سازمان هواشناسی کشور از پدیده وارونگی دمای کلانشهرهای صنعتی در ۴۸ ساعت آینده خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران در روز سه‌شنبه آلوده خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: بارشهای پراکنده باران طی 24 ساعت آینده در استانهای شمالی و شمال غربی کشور به طور متناوب ادامه دارد که شدت این بارشها در استانهای گیلان، مازندران، اردبیل و ارتفاعات آذربایجان شرقی خواهد بود.

وی ادامه داد: موج اصلی بارشها از روز دوشنبه و با تقویت جریانات شمالی ایجاد خواهد شد که تا روز چهارشنبه ادامه می‌یابد و بخشهایی از استانهای شمالی، شمال غرب، شمال شرقی و دامنه‌های البرز مرکزی  را در برمی‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: با نفوذ این سامانه بارشی بارشهای باران به‌صورت متناوب در گیلان، مازنداران، سواحل خزر، اردبیل، خراسان شمالی البرز، شمال قزوین، زنجان و شمال تهران ایجاد خواهد شد.

نقشینه عنوان کرد: به غیر از مناطق شمالی، شمال غرب و شمال شرق کشور سایر نقاط از جوی نسبتاً آرام و پایدار برخوردار هستند

وی با بیان اینکه این سامانه در انتهای از کشور خارج خواهد شد، گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه دمای استانهای شمالی و سایر نقاط کشور افزایش پیدا می‌کند.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از پدیده وارونگی دما در کلانشهرهای صنعتی خبر داد و تصریح کرد: پایداری هوا در روز سه‌شنبه  موجب غبار آلوده شدن و آلودگی هوا در کلانشهرهایی همچون تهران، اراک، اصفهان و قزوین خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.