کد خبر: ۸۶۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با اشاره به وجود ۱۱ هزار حلقه چاه آب در استان، گفت: متأسفانه آبخوان‌ها در حال از بین رفتن هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، داود نجفیان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه منابع آبی استان وضعیت مناسبی ندارند، گفت: متأسفانه آبخوان‌ها در حال از بین رفتن هستند.

وی حفظ منابع آبی استان را بااهمیت توصیف کرد و خواستار همکاری بیشتر جهاد کشاورزی به‌منظور بررسی الگوی مناسب کشت منطقه شد و گفت: تراکم بالای کشت در استان مشکلات زیادی برای آبخوان‌ها به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با تأکید بر اینکه آبخوان‌ها تنها ظرفیت منابع آبی استان است، گفت: اگر به داد آبخوان‌ها نرسیم فاجعه‌ای بزرگ رخ خواهد داد.

وجود ۱۱ هزار حلقه چاه آب در استان البرز

نجفیان تنها چاره به‌عنوان روش مؤثر برای حفظ  و نجات منابع آبی استان را کاهش برداشت آب توسط چاه‌های مجاز و غیرمجاز دانست و گفت: در استان ۱۱ هزار حلقه چاه غیرمجاز وجود دارد که اگر برخوردهای لازم انجام نشود زمینه نابودی آبخوان‌ها فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب کسری مخزن داریم، گفت: برای نجات آبخوان‌ها و منابع آبی نیازمند استفاده از روش‌های نوین آبیاری و کاشت گیاهان کم آب بر هستیم.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، اب منطقه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.