کد خبر: ۸۶۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان:
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: اجرای عملیات بیولوژیک مرتعداری در سطح ۹ هزار ۶۶۱ هکتار از اراضی این استان آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، طاهر کرمی اظهارداشت: در سال جاری عملیات بیولوژیک مرتعداری در ۶۹ روستا و در سطح ۹ هزار و ۶۶۱ هکتار اجرا می شود که این عملیات در بیشتر این روستاها آغاز شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات مصوب صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب منبی از حفاظت و حراست سرمایه های ملی اجرا می شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با اشاره به اینکه استان کردستان دارای ۶۱۹ حوزه زیر آبخیز در پنج حوزه است، ادامه داد: عملیات بیولوژیکی مرتعداری استان در ۱۹ زیر حوزه آبخیز در ۱۰ شهرستان اجرا با تاکید بر مشارکت جوامع محلی در حفاظت از منابع طبیعی شامل بذرپاشی، بذرکاری، کپه کاری تبدیل دیمزارهای کم بازده کنتور فارو، حفاظت و قرق انجام می شود.

کرمی یادآور شد: همچنین در این راستا ۳۰ تن و ۸۳۸ کیلوگرم بذر گیاهان دارویی و مرتعی برای عملیات بیولوژیک و بیومکانیک استان اختصاص یافته که تاکنون ۱۷ تن آن از گونه ‌های ماشک، اسپرس، یونجه، خلر، پروتریوم، آگروپاپیرون، آویشن ختمی و کاسنی در شهرستان ها توزیع شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار