کد خبر: ۸۶۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
گزارش شهر فردا از تاثیر نرخ ارز بر کالاهای اساسی
تغییر قیمت کالای اساسی و پر مصرف مردم از ناپدید شدن سفره های مردم خبر می دهد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در کش و قوس های تغییرات قیمت ارز مسئولین به مردم قول دادند که تغییرات قیمت دلار تاثیری بر بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی و پر مصرف مردم نخواهد گذاشت . ولی با گذشت چند ماه پر تنش از تغییرات قیمت ارز و تاثیر آن بر روی قیمت مسکن، خودرو و لوازم جانبی آن، قیمت زمین، طلا و سکه اکنون شاهد تغییر در قیمت کالاهای اساسی هستیم آن هم چه تغییر شگفت انگیزی . 

به گفته رئیس کمیسیون مجلس قرار شد دولت از تمامی ظرفیت ها استفاده کند که قیمت کالاهای اساسی نسبت به سال گذشته تغییر نداشته باشد. به طور متوسط برخی از کالاهای اساسی که به دست مصرف کننده نهایی یا خرده فروشی‌ها می‌رسد حدودا 30 تا 50 درصد با افزایش قیمت روبرو بوده که غیرقابل قبول است،  بنابراین ارزی که برای تامین کالاهای اساسی اختصاص پیدا می کند باید به نحوی برنامه ریزی شود که هزینه اضافی به مردم تحمیل نشود.

اما از طرفی روزانه شاهد تغییر قیمت کالای اساسی مصرف کنندگان هستیم که مردم هر روز این سوال در ذهنشان به وجود می آید که چرا تغییری در یارانه ها و یا در دستمزدها شکل نمی گیرد اتفاقی که هر ساله با تغییر سال رخ می داد در حال حاضر با تغییر ماه نه بلکه با تغییرات روزانه در حال رخ دادن است با این تفاوت که قیمتها بالا رفته و توان خرید مردم پایین می آید.
 
کالایی که روزانه و پرمصرف ترین کالای مردم به شمار می آید لبنیات است از شیر تا پنیر و کره و ... کالایی است که خریدآن اجتناب ناپذیر بوده و جزو موارد خرید روزانه خانوارها محسوب می شود، لبنیاتی که نه سالانه و نه ماهانه بلکه روزانه تغییر یافته است. به طور مثال شیر پر مصرف ترین اقلام شهروندان محسوب می شود بخصوص برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند و ناگزیرند که روزانه برای خرید لبنیات به فروشگاه ها مراجعه کنند.
 
اما در بهت و حیرت از تغییر قیمت ها مواجه می شوند و کالایی را که دو روز قبل با قیمتی نه چندان ارزان تهیه کرده اند امروز با تغییر قیمتی شگفت انگیز عرضه می شود و اینجاست که نه پای رفتن و نه پای ماندن برایشان باقی  می ماند و اجبار حکمی است که آنها را ترغیب به خرید اجناس ضروری کرده ولی این تغییرات تا کی ادامه خواهد داشت سوالی که مسئولین باید به آن پاسخ دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

صبح امروز شهردار تهران، رئیس شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از پایانه فتح آباد در جنوب تهران بازدید کردند.
علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده که طبق آن بخشی از اختیارات شوراهای اسلامی و مدیریت شهری از آنان گرفته شده انتقادهایی را ازسوی شهرداری ها وشوراها به دنبال داشته است.