کد خبر: ۸۶۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
شورای حل اختلاف رسیدگی می کند
پرونده مصوبه ممنوعیت به کارگیری بستگان مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر تهران در شهرداری تهران با رأی اعضای شورای شهر در شورای حل اختلاف بررسی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در نود و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران نامه فرمانداری تهران در خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران بررسی شد.
 
اعضای شورای شهر تهران مخالفت فرمانداری تهران با طرح ممنوعیت به کارگیری بستگان مدیران شهرداری و شورای شهر در شهرداری تهران را بررسی کردند.
 
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه قبلی شورای شهر تهران هیأت تطبیق فرمانداری، بند ۱۰ آن را مغایر قانون دانسته و به شورا برگشت داده شده است.
 
پس از اظهارنظر اعضای شورا در خصوص این مصوبه با ۱۵ رأی موافق و ۴ رأی مخالف اعضای شورای شهر تهران به مصوبه خود اصرار کرده و مصوبه برای نهایی شدن به شورای حل اختلاف خواهد رفت.
 
این در حالی است که افشین حبیب‌زاده در نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که به بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران اختصاص داشت، گفت: در زمان بررسی مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران با گنجاندن اعضای شورای شهر به ممنوعیت بکاری گیری بستگان در شهرداری مخالفت کردیم که برخی این مخالفت ما را با کلیات طرح عنوان کردند در حالی‌که قریب به اتفاق اعضای شورا به این طرح رای مثبت داده بودند و ما فقط با گنجاندن ممنوعیت بکار گیری اعضای شورای شهر در شهرداری مخالفت کردیم.
 
رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با طرح پیشنهاد حذف ممنوعیت استخدام بستگان اعضای شورای شهر در شهرداری اظهار کرد: علت مخالفت ما با این بخش از محتوا این است که اساسا این طرح مربوط به سازمان مجری یعنی شهرداری است و ما از لحاظ نظارتی ورود کردیم.  
 
وی با بیان اینکه در کمیسیون مشترک نیز بحث این بود که این طرح شامل اعضای شورای شهر نشود، گفت: ما هم خواستار ممنوعیت بکارگیری بستگان اعضای شورای شهر در شهرداری هستیم اما معتقدیم این امر باید در طرح جداگانه‌ای مطرح شود.
 
وی افزود: در بخش هفتم این مصوبه که مربوط به تنبیهات است در ماده ۱۵ ان امده که عدم رعایت مواد این مصوبه در حکم تخلف اداری است و اگر فردی از بستگان اعضای شورای شهر به استخدام شهرداری درآید، آن عضو مرتکب تخلف شده که با گزارش سازمان بازرسی شهرداری ، این تخلف در کمیته تخلف اداری کارکنان شهرداری رسیدگی خواهد شد. کدام قانون چنین اجازه‌ای را داده که اعضای شورای شهر را به کمیته تخلف اداری کارکنان شهرداری ببرند و به او حکم دهند.
 
حبیب‌زاده با تاکید بر اینکه طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری اساسا برای اعضای شورای شهر نبوده و گنجاندن اعضای شورای شهر در این طرح هیچ تطبیقی با سایر موارد آن ندارد، گفت: ما هم به جد معتقدیم که اعضای شورای شهر نتوانند بستگان خود را به شهرداری بیاورند اما این امر نیازمند تهیه طرح دیگری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.