کد خبر: ۸۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
وجود نابسامانی در پایانه مرزی مهران باعث ناراحتی بسیاری از زائران اربعینی شد که این مسیر را برای بازگشت خود انتخاب کرده بودند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یکی از مشکلاتی که این روزها زائران اربعین حسینی(ع) در مسیر بازگشت به شهرهای خود با آن مواجه هستند، نابسامانی پایانه برکت در حد واصل پایانه مرزی مهران و پل زائر است.

این پایانه برای بازگشت زائران اربعین در نظر گرفته شده است اما ورود اتوبوس‌ها به این پایانه آن‌قدر کند بوده که بسیاری از اتوبوس‌ها در صف طولانی قرار می‌گیرند و این امر موجب نارضایتی زائران شده است.

مشخص نبودن مکان استقرار اتوبوس هر یک از استان‌ها، هزینه بالای کرایه‌ها، نبود اتوبوس به میزان کافی، اطلاع‌رسانی ضعیف از نحوه عملکرد پایانه برکت و مواردی دیگر موجب شد تا زائران خسته در مسیر برگشت با مشکلات سوارشدن اتوبوس نیز مواجه باشند و بازگشت برای آنان دغدغه جدی باشد.

به دلیل نبود نظم و انضباط در این پایانه هر چند ساعت، شاهد نزاع بین زائران و رانندگان هستیم و به نظر می‌رسد برنامه‌ریزی صحیح برای این امر حداقل کاری است مسئولان امر می‌بایست بدان توجه کنند.

سردرگمی زائران در پایانه مهران

علی عمادی یکی از زائران قمی اربعین در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید، دو ساعت طول کشید تا ما بتوانیم در پایانه برکت در مرز مهران، سوار اتوبوس شویم و دلیل آن نیز نبود اتوبوس به اندازه کافی بود.

او می‌گوید: بسیاری از زائران اربعین حسینی(ع) در این پایانه سردرگم هستند و نمی‌دانند که اتوبوس استان آنها در کجا توقف کرده و همین امر موجب شده تا در بلوار زائر به دنبال اتوبوس بگردند و همین امر موجب بروز مشکلات فراوان و کلافگی آنان به خصوص در زمان شب شده است.

این زائر اربعین می‌گوید: آنچه در این پایانه مشاهده می‌شود جز بی‌برنامگی چیز دیگری نیست و مسئولان برای اینکه اتوبوس‌ها پرشوند مأمور نیروی انتظامی را داخل هر یک از اتوبوس‌ها قرار دادند تا این مأموران بتواند بر این موضوع نظارت داشته باشند که متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت لازم مشکل همچنان وجود دارد و بسیاری از خانواده‌ها سرگردان هستند.

وی از نرخ بالای قیمت‌ها نیز انتقاد می‌کند و می‌گوید: نه تنها تسهیلاتی برای زائران وجود ندارد بلکه شاهد قیمت‌های بالای اتوبوس به شهرها هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار