کد خبر: ۸۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
شهردار درگهان قشم دلایل آبگرفتگی بی سابقه معابر بازار این شهر طی بارندگی اخیر را برشمرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد کاظمی شهرویی در گفت وگو با خبرنگاران در قشم اظهارداشت: بارش‌های رگباری و بی‌سابقه چند روز اخیر که در دو دهه گذشته بی‌سابقه بود، موجب آبگرفتگی معابر مابین بازار قدیم و مجتمع‌های تجاری این شهر شد که نیروهای عملیاتی بلافاصله برای رفع آن اقدام کردند.

وی افزود: طبق بررسی میدانی 300 میلیون تومان خسارت بارندگی در درگهان قشم برآورد شده که بیشترین خسارات مالی به چندین دستگاه خودرو و موتور سیکلت وارد شده است.

شهردار درگهان قشم بیان داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته وجود برخی از عملیات عمرانی ناتمام مربوط به مدیریت امور درگهان منطقه آزاد، شرکت گاز، شهرداری و دیگر دستگاه‌های متولی در نقاط مختلف شهر، سبب آبگرفتگی معابر شد که طی آن خسارت جزئی به مردم و چند کسبه نیز وارد آمد.

این مسؤول اضافه کرد: نیروهای خدماتی شهرداری درگهان و مدیریت امور درگهان منطقه آزاد قشم 20 دقیقه پس از بارندگی بی‌سابقه 63 میلی متری که طی 2 ساعت در شهر درگهان بارید با کمک تجهیزات و ماشین آلات راه سازی وارد عمل شده و اقدام به هدایت آب‌های سطحی و پاکسازی محیط کردند.

کاظمی شهرویی با بیان اینکه 30 دقیقه پس از شروع عملیات آبگرفتگی معابر تخلیه شده است، اظهار امیدواری کرد: سعی خواهیم داشت بعد از این بتوانیم با هماهنگی بیشتر خسارت‌های احتمالی را مدیریت کرده و به حداقل برسانیم و همچنین با دعوت از مدیران دستگاه‌های متولی به صورت تخصصی طرح‌ها و پیشنهادات سازنده برای بهسازی بازار درگهان انجام دهیم و هر چه سریع‌تر نسبت به رفع این معضل اقدام کنیم.

شهردار درگهان قشم خاطرشان کرد: شهرداری درگهان پیش از این با انجام عملیات زهکشی و آسفالت معابر محلات توانسته است از آبگرفتگی معابر تا حدی جلوگیری و موجب کاهش خسارات احتمالی شود.
برچسب ها: شهرفردا ، هرمزگان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.