کد خبر: ۸۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
شهردار درگهان قشم دلایل آبگرفتگی بی سابقه معابر بازار این شهر طی بارندگی اخیر را برشمرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد کاظمی شهرویی در گفت وگو با خبرنگاران در قشم اظهارداشت: بارش‌های رگباری و بی‌سابقه چند روز اخیر که در دو دهه گذشته بی‌سابقه بود، موجب آبگرفتگی معابر مابین بازار قدیم و مجتمع‌های تجاری این شهر شد که نیروهای عملیاتی بلافاصله برای رفع آن اقدام کردند.

وی افزود: طبق بررسی میدانی 300 میلیون تومان خسارت بارندگی در درگهان قشم برآورد شده که بیشترین خسارات مالی به چندین دستگاه خودرو و موتور سیکلت وارد شده است.

شهردار درگهان قشم بیان داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته وجود برخی از عملیات عمرانی ناتمام مربوط به مدیریت امور درگهان منطقه آزاد، شرکت گاز، شهرداری و دیگر دستگاه‌های متولی در نقاط مختلف شهر، سبب آبگرفتگی معابر شد که طی آن خسارت جزئی به مردم و چند کسبه نیز وارد آمد.

این مسؤول اضافه کرد: نیروهای خدماتی شهرداری درگهان و مدیریت امور درگهان منطقه آزاد قشم 20 دقیقه پس از بارندگی بی‌سابقه 63 میلی متری که طی 2 ساعت در شهر درگهان بارید با کمک تجهیزات و ماشین آلات راه سازی وارد عمل شده و اقدام به هدایت آب‌های سطحی و پاکسازی محیط کردند.

کاظمی شهرویی با بیان اینکه 30 دقیقه پس از شروع عملیات آبگرفتگی معابر تخلیه شده است، اظهار امیدواری کرد: سعی خواهیم داشت بعد از این بتوانیم با هماهنگی بیشتر خسارت‌های احتمالی را مدیریت کرده و به حداقل برسانیم و همچنین با دعوت از مدیران دستگاه‌های متولی به صورت تخصصی طرح‌ها و پیشنهادات سازنده برای بهسازی بازار درگهان انجام دهیم و هر چه سریع‌تر نسبت به رفع این معضل اقدام کنیم.

شهردار درگهان قشم خاطرشان کرد: شهرداری درگهان پیش از این با انجام عملیات زهکشی و آسفالت معابر محلات توانسته است از آبگرفتگی معابر تا حدی جلوگیری و موجب کاهش خسارات احتمالی شود.
برچسب ها: شهرفردا ، هرمزگان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.