کد خبر: ۸۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
در شورای شهر بیرجند مطرح شد
معضل افزایش قارچ گونه تاکسی های اینترنتی و مشکلات ترافیکی شهر از مهم ترین موارد مورد بحث در جلسه شورای شهر بیرجند بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهردار و جعمی از مسئولان استانی برگزار شد. بررسی مشکلات ترافیکی بیرجند از مهم ترین موضوعات مورد گفت و گو بود که اعضای شورا نقطه نظرات مشابهی را بیان کرده و گلایه های خود را از برخی کمبودها در شهر ابراز کردند.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی شهرداری بیرجند در این جلسه بیان کرد: تاکسی های اینترنتی به معضلی در شهر تبدیل شده اند.

یدالله غلام پور با بیان اینکه عده ای از تاکسی های اینترنتی در خیابان شهدا دفتری راه اندازی کرده اند، گفت: راننده هایی از کنار خیابان به کارگیری می کنند بدون اینکه نهادی صلاحیت آن ها را تایید کند.

وی بیان کرد: ماهیانه به هر راننده ۱۵۰ هزار تومان حقوق داده و هیچ پورسانتی از کارکردشان هم اخذ نمی کنند.

غلام پور با بیان اینکه گزارش هایی مبنی بر مشکلات اخلاقی راننده ها رسیده است، اظهار کرد: احساس می شود ادامه فعالیت این تاکسی ها تبعات اجتماعی به دنبال داشته باشد.

وی بیان کرد: تنها تاکسی اینترنتی که ابلاغ شده  ومورد تایید است، «آی تاکسی» بوده چرا که رانندگان تایید شده هستند.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی شهرداری بیرجند افزود: سایر تاکسی های اینترنتی هیچ نظارتی در به کارگیری راننده ها نمی شود.

برخورد جدی پلیس با تاکسی های اینترنتی

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی هم با اشاره به فعالیت تاکسی های اینترنتی در بیرجند بیان کرد: این تاکسی ها مانند قارچ می رویند و ما به جد با آن ها برخورد کرده و اعمال قانون می کنیم.

عضو شورای اسلامی بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: باید با راننده های متخلف برخورد جدی شود.

حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد با بیان اینکه آلودگی های صوتی زیادی توسط رانندگان در شهر ایجاد می شود، افزود: بسیاری از خودرو ها با صدای بلند موسیقی از مقابل دیدگان پلیس رد می شوند و هیچ تذکری به آن ها داده نمی شود.

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی در بیرجند بیان کرد: ترافیک خیابان های ۱۷ شهریور، میدان قدس و خیابان طالقانی مطالبه های مردمی زیادی دارد.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد افزود: باید مشکلات ترافیکی شهر رفع شود تا شاهد بروز حوادث نباشیم.

معابر بیرجند اصلاح شوند

عضو دیگر شورای اسلامی بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: باید همه دستگاه ها برای کاهش حوادث رانندگی در شهر متحد شوند.

محمدعلی طاهری بجدبر ارتقاء فرهنگ رانندگی در استان و شهرستان تاکید کرد و افزود:معابر شهری بیرجند نیازمند اصلاح است.

وی با بیان اینکه برخی نقاط شهری نیاز به نصب چراغ راهنمایی و رانندگی دارد، گفت: حضور شایسته و موثر افسران راهنمایی و رانندگی می تواند یکی از موثر ترین راه های پیشگری از وقوع حوادث باشد.

طاهری ادامه داد: اگر از وجود افسران راهنمایی و رانندگی بیشتر از این استفاده شود، خود به خود به ترافیک نظم بخشیده می شود.

علیرضا محمودی راد از دیگر اعضای شورای اسلامی بیرجند هم در این خصوص بیان کرد: بخش اعظمی از تخلف های راهنمایی و رانندگی در بیرجند از سوی مهمانان صورت می گیرد.

وی افزود:رعایت علائم و قوانین رانندگی ارتباط تنگاتنگی با کاهش حوادث رانندگی دارد که باید مورد توجه همگان قرارگیرد.

همیشه حق با عابر پیاده نیست

رئیس شورای اسلامی بیرجند هم در این جلسه با اشاره به طرح جامع ترافیکی بیان کرد : بسیاری از این مباحث در شورای ترافیک به بحث گذشته خواهد شد.

ابراهیم تقی زاده با تاکید بر اینکه باید عابر همیشه از خط عابر پیاده رفت و آمد کند، افزود: ذهنیت این مسئله که همیشه حق با عابر پیاده استباید تصحیح شود.

شهردار بیرجند هم در این جلسه از شورای شهر بیرجند بیان کرد: برخی از خودروها به صورت خلاف پارک دوبل هایی انجام می دهند که تاکنون برخوردی جدی با آن ها صورت نگرفته است.

محمدعلی جاوید اظهار کرد: یک دستگاه جرثقیل  برای جمع آوری این خودروها با هماهنگی پلیس به کارگیری شود تا این مشکل رفع را در شهر حل کنیم.

به اجبار دست به قبض می شویم

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی با اشاره به تخلف رانندگان در سطح شهر بیان کرد: اعمال قانون و تعیین کردن سقف برای برگ جریمه به ما وظیفه نشده است.

سرهنگ علیرضا عباسی با بیان اینکه جاهایی که دست به قبض می شویم اجبار است، افزود: برخی از متخلفان چندین بار تخلف می کنند که مجبور به صدور برگ جریمه می شویم.

وی با بیان اینکه  بسیاری از شهرها از خودروی مجهز به دوربین ثبت تخلف استفاده می کنند، اظهار کرد: باید در بیرجند هم خوردرویی مجهز به کنترل دوربین شود تا تخلف ها کاهش یابد.

سرهنگ عباسی با اشاره به پیشنهاد شهردار مبنی به در اختیار گرفتن جرثقیل بیان کرد: برای در اختیار گرفتن جرثقیل در راستای کاهش تخلف ها در پارک خودروها، آمادگی داریم.

بیرجند تنها با چند دوربین قابل کنترل نیست

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی  با بیان اینکه بیرجند تنها با چند دوربین قابل کنترل نیست، تاکید کرد: باید از خودروی مجهز به دوربین ثبت تخلف استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید در راستای رعایت نکات راهنمایی و رانندگی فرهنگی سازی شود، افزود: همچنین باید تقاطع ها را ساماندهی کنیم.

سرهنگ عباسی با بیان اینکه با تخلف های حادثه ساز به جد برخورد می شود، افزود: آموزش هایی در مناطق مختلف بیرجند در راستای ترویج فرهنگ درست رانندگی برگزار می شود.

وی بیان کرد: باید شهرداری بیرجند بسته هایی در اختیار قرار دهد تا برخی پیام ها از طریق گوشی برای شهروندان ارسال شود.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت پل های هوایی در بیرجند بیان کرد: لازم است پل های هوایی به نقاط حادثه خیز منتقل شود.

بنا به گفته سرهنگ عباسی باید از ظرفیت بالقوه فضای مجازی برای ترویج فرهنگ رانندگی استفاده شود.

۹۵ درصد خودروها تک سرنشین هستند

سرهنگ عباسی بر فرهنگ سازی برای شهروندان در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد خودروها تک سرنشین هستند.

وی ادامه داد: استفاده تک سرنشین از خودرو باعث افزایش حجم ترافیکی در شهر می شود که باید مورد توجه رانندگان باشد.

سرهنگ عباسی با اشاره به آلودگی های صوتی حاصل از استقاده موسیقی در خودروها بیان کرد: با خودروی متخلف در محل برخورد نمی شود بلکه شماره آن ها ثبت شده و دستور توقیف می خورند.

وی بیان کرد: برای هر خودروی متخلف سه الی هفت روز خودرو را توقیف می کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.