کد خبر: ۸۵۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با اجرای تفاهم‌نامه اخیر شهرداری‌ها با وزارت نفت، تجهیز‌تر شدن ناوگان خطوط مترویی شهر مشهد و سایر کلان‌شهرها را طی چند سال آینده شاهد خواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمیدرضا موحدی‌زاده با ابراز خرسندی از قرارداد جدید 8 کلانشهر به خصوص کلانشهر مشهد با وزارت نفت، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه منجر به ورود 147 واگن قطار شهری به مشهد می‌شود و زمینه ورود تجهیزات لازم خطوط مترو را به شهر نیز فراهم می‌کند.
وی در تشریح جزئیات امضای قرارداد همکاری تعدادی از کلانشهرها از جمله مشهد با وزارت نفت برای توسعه حمل و نقل ریلی درون‌شهری، افزود: با توجه به این قرارداد به ازای هر سفر درون‌شهری با مترو، وزارت نفت حدود ۱۰ سِنت به ما کمک خواهد کرد و می‌توانیم از هم‌اکنون روی کمک‌های وزات نفت حساب کنیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه کاری که امروز توسط وزارت نفت انجام شده، کمک شایانی به حمل ‌و نقل عمومی خواهد کرد، ادامه داد: در این طرح، برای نخستین بار، بخش‌های اصلی واگن‌ها در داخل ساخته می‌شود که تأمین‌کننده مالی ساخت ۶٣٠ دستگاه واگن تاکنون مشخص‌ شده است.
موحدی‌زاده تصریح کرد: براساس این طرح، تا سال ١۴٠٠ کلانشهر مشهد شاهد ورود ١۴٧ واگن خواهد بود که ١٠٠ واگن در خط ٣ و مابقی در خط یک به کار گرفته خواهد شد.
موحدی‌زاده با اشاره به مبلغ 10 سنت به ازای هر مسافر خطوط مترویی بیان کرد: امیدواریم این مبلغ را به‌ صورت ارزی دریافت کنیم که کمک خوبی برای خرید‌ واگن و تجهیزات قطارشهری مشهد خواهد بود.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

صبح امروز شهردار تهران، رئیس شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از پایانه فتح آباد در جنوب تهران بازدید کردند.
علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده که طبق آن بخشی از اختیارات شوراهای اسلامی و مدیریت شهری از آنان گرفته شده انتقادهایی را ازسوی شهرداری ها وشوراها به دنبال داشته است.