کد خبر: ۸۵۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
سازمان بازرسی شهرداری به تازگی در بخشنامه ای به مدیران شهری ابلاغ کرده در صورت کشف جرایم و تخلفات در سطح شهرداری به جز گزارش به نهادهای نظارتی داخلی، موضوع را پیگیری قضائی کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بخشنامه ای در شهرداری تهران از سوی رمضان امینی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران به کل مدیران، معاونین، شهرداری مناطق، مدیران عامل و روسای شرکت های تابعه شهرداری و مدیران کل ستادی ارسال شده که در این بخشنامه اعلام شده علاوه بر اطلاع تخلفات به سازمان های نظارتی داخل شهرداری مانند سازمان بازرسی و اداره کل حقوقی موضوع توسط مراجع قضائی پیگیری شود.

در متن این بخشنامه آمده است به استحضار می رسانیم: مطابق قوانین و مقررات حفظ حقوق مالی و بیت المال ماده ۶ و ۱۰۶ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۳ قانون ارتقا سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد چنانچه در سازمان های متولی حقوق عمومی از جمله شهرداری و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن فساد مالی کشف یا تخلف و یا جرم واقع شود مدیران و مسئولان شهری موظفند مراتب را راسا به مراجع قضائی و اداری ذی صلاح گزارش و تا اعاده حقوق تضعیف شده شهرداری موضوع را پیگیری کنند. بعضا مشاهده می شود مسئولین و مدیران شهری صرفا با گزارش موضوع به سازمان بازرسی شهرداری تهران و یا حراست کل شهرداری از خود رفع تکلیف و از اقدام اجرایی و عملی جهت انعکاس به مراجع قضایی و اداری و پیگیری آن استنکاف می کنند هر چند گزارش وقوع یا کشف فساد مالی به مراجع نظارتی تکلیف کلیه مدیران و مسئولان شهری است اما حسب قوانین مربوطه مسئولان و مدیران شهری مکلف هستند علاوه بر گزارش به مراجع نظارتی شهرداری، در اسرع راسا نسبت به طرح شکایت و درخواست تعقیب اداری و انضباطی متخلفان اقدام و تا حصول نتیجه اداری پیگیری کنند.

علی هذا تاکید می شود صرفا گزارش وقوع و کشف فساد مالی به مراجع نظارتی رافع مسئولیت قانونی مدیران و مسئولان شهرداری نسبت به درخواست تعقیب قضائی و اداری یا انضباطی متهمین به ارتکاب جرایم و تخلفات مالی نخواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.