کد خبر: ۸۵۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
سازمان بازرسی شهرداری به تازگی در بخشنامه ای به مدیران شهری ابلاغ کرده در صورت کشف جرایم و تخلفات در سطح شهرداری به جز گزارش به نهادهای نظارتی داخلی، موضوع را پیگیری قضائی کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بخشنامه ای در شهرداری تهران از سوی رمضان امینی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران به کل مدیران، معاونین، شهرداری مناطق، مدیران عامل و روسای شرکت های تابعه شهرداری و مدیران کل ستادی ارسال شده که در این بخشنامه اعلام شده علاوه بر اطلاع تخلفات به سازمان های نظارتی داخل شهرداری مانند سازمان بازرسی و اداره کل حقوقی موضوع توسط مراجع قضائی پیگیری شود.

در متن این بخشنامه آمده است به استحضار می رسانیم: مطابق قوانین و مقررات حفظ حقوق مالی و بیت المال ماده ۶ و ۱۰۶ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۳ قانون ارتقا سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد چنانچه در سازمان های متولی حقوق عمومی از جمله شهرداری و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن فساد مالی کشف یا تخلف و یا جرم واقع شود مدیران و مسئولان شهری موظفند مراتب را راسا به مراجع قضائی و اداری ذی صلاح گزارش و تا اعاده حقوق تضعیف شده شهرداری موضوع را پیگیری کنند. بعضا مشاهده می شود مسئولین و مدیران شهری صرفا با گزارش موضوع به سازمان بازرسی شهرداری تهران و یا حراست کل شهرداری از خود رفع تکلیف و از اقدام اجرایی و عملی جهت انعکاس به مراجع قضایی و اداری و پیگیری آن استنکاف می کنند هر چند گزارش وقوع یا کشف فساد مالی به مراجع نظارتی تکلیف کلیه مدیران و مسئولان شهری است اما حسب قوانین مربوطه مسئولان و مدیران شهری مکلف هستند علاوه بر گزارش به مراجع نظارتی شهرداری، در اسرع راسا نسبت به طرح شکایت و درخواست تعقیب اداری و انضباطی متخلفان اقدام و تا حصول نتیجه اداری پیگیری کنند.

علی هذا تاکید می شود صرفا گزارش وقوع و کشف فساد مالی به مراجع نظارتی رافع مسئولیت قانونی مدیران و مسئولان شهرداری نسبت به درخواست تعقیب قضائی و اداری یا انضباطی متهمین به ارتکاب جرایم و تخلفات مالی نخواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.