کد خبر: ۸۵۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
فرماندار خرمشهر خبر داد
فرماندار خرمشهر گفت: تاکنون ۳۰۰ هزار زائر اربعین حسینی مرز شلمچه را به قصد عتبات عالیات به ویژه کربلای معلی عراق ترک کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ولی اله حیاتی در گفتگو با خبرنگاران مستقر در مرز شلمچه با اشاره به اینکه این تعداد زائر از ابتدای صفر تاکنون به عراق سفر کرده اند، افزود: از تعداد کل زائران سفر کرده به عراق، ۶۰ هزار نفرشان از اتباع خارجی هستند.

به گفته وی، آذربایجان، پاکستان، روسیه، ترکیه و هندوستان کشورهایی هستند که تاکنون بیشترین زائر را روانه عتبات عالیات کرده اند.

حیاتی اظهار کرد: ۴۵۰ موکب و ایستگاه صلواتی در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت تا شلمچه کار خدمات رسانی به زائران را به انجام می رسانند.

فرماندار خرمشهر تصریح کرد: به منظور عبور و مرور آسان زائران، ۴۰ گیت برای ایرانی ها و ۲۰ گیت برای خارجی ها در شلمچه تعبیه شده که امکان افزایش آنها در صورت افزایش شمار زائران وجود دارد.

نقطه صفر مرزی شلمچه آخرین گلوگاه برای ورود زائران از ایران به خاک عراق است ضمن آنکه تنها مرز عبور اتباع خارجی نیز تعیین شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.