کد خبر: ۸۵۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
فرماندار خرمشهر خبر داد
فرماندار خرمشهر گفت: تاکنون ۳۰۰ هزار زائر اربعین حسینی مرز شلمچه را به قصد عتبات عالیات به ویژه کربلای معلی عراق ترک کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ولی اله حیاتی در گفتگو با خبرنگاران مستقر در مرز شلمچه با اشاره به اینکه این تعداد زائر از ابتدای صفر تاکنون به عراق سفر کرده اند، افزود: از تعداد کل زائران سفر کرده به عراق، ۶۰ هزار نفرشان از اتباع خارجی هستند.

به گفته وی، آذربایجان، پاکستان، روسیه، ترکیه و هندوستان کشورهایی هستند که تاکنون بیشترین زائر را روانه عتبات عالیات کرده اند.

حیاتی اظهار کرد: ۴۵۰ موکب و ایستگاه صلواتی در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت تا شلمچه کار خدمات رسانی به زائران را به انجام می رسانند.

فرماندار خرمشهر تصریح کرد: به منظور عبور و مرور آسان زائران، ۴۰ گیت برای ایرانی ها و ۲۰ گیت برای خارجی ها در شلمچه تعبیه شده که امکان افزایش آنها در صورت افزایش شمار زائران وجود دارد.

نقطه صفر مرزی شلمچه آخرین گلوگاه برای ورود زائران از ایران به خاک عراق است ضمن آنکه تنها مرز عبور اتباع خارجی نیز تعیین شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران از مشکل تمرکز رنج می‌برد

تهران از مشکل تمرکز رنج می‌برد

حناچی با اشاره بهتهران از مشکل تمرکز رنج می برد، خطاب به رئیس جمهور گفت: این مشکل یک مشکل حاکمیتی است؛ جمعیت باید به شکل تعادل منطقه‌ای در کل کشور توزیع و از ظرفیت هیات وزیران در این امر استفاده شود.
بهره برداری از فاز اول خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور

بهره برداری از فاز اول خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور

فاز اول خط ۶ مترو تهران صبح امروز با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.