کد خبر: ۸۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: دوربین های طرح زوج و فرد، خودروهای فاقد معاینه فنی را فقط روزی یک بار جریمه می کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، سردار تیمور حسینی افزود: یک خودرو اگر صد بار از جلوی دوربینی تردد کند تخلفش را دوربین ثبت می کند و در سرور ذخیره می شود اما آنچه که به عنوان سابقه تخلفاتی این خودرو در سامانه اجراییات ثبت می شود فقط روزی یکبار است .

وی گفت: از امروز، خودروهای فاقد معاینه فنی با دوربین های طرح زوج و فرد جریمه می شوند.

سردار حسینی با اشاره به اجرای طرح LEZ و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز، افزود: همانطور که پیشتر نیز درباره شروع این طرح اطلاع رسانی شده بود از اول آبان خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند و به محدوده طرح زوج و فرد وارد شوند به وسیله دوربین اعمال قانون می شوند.

وی با بیان اینکه جریمه نداشتن برگ معاینه فنی نیز 500 هزار ریال (50 هزار تومان) است گفت: این مرحله به عنوان گام نخست اجرای طرح است که صرفا مختص محدوده زوج و فرد است.

حسینی ادامه داد: یقینا در خارج از این محدود نیز معاینه فنی خودروها کماکان به وسیله همکاران راهنمایی و رانندگی ما کنترل می شود و ربطی به این ندارد که اگر دوربین کنترل می کند پلیس جریمه نکند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در مراحل بعد که مصوب شورای عالی ترافیکی کشور دال بر گسترش این محدوده است تا جایی که همه سطح شهر را با کمک دوربین ها کنترل کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که این طرح تاثیر مثبت و ملموسی در روند کاهش آلودگی هوا داشته باشد که رفته رفته آثارش را نشان می دهد.

حسینی افزود: نه تنها معاینه فنی صادره برای وسایل نقلیه از مراکز معاینه فنی اطراف تهران بلکه از تمام مراکزی که به سامانه سیمفا وصل باشند ، معتبر شناخته می شود.

خودروهای دستگاه های دولتی برای دریافت معاینه فنی اقدام کنند

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: یکی از دغدغه های جدی ما خودروهای آلاینده دستگاه های دولتی است.

سردار حسینی درباره برخورد با وسائل نقلیه آلاینده دستگاه های دولتی با توجه به سرد شدن هوا افزود: اگر بگویم که ما در این خصوص طرح و برنامه داریم و می خواهیم از تردد این خودروها جلوگیری کنیم ، اینگونه نیست ، به هر شکل دستگاه های دولتی شرایط خاص خودشان را دارند.

وی گفت: اگر ما از مردم توقع داریم نسبت به دریافت معاینه فنی  و یا نسبت به کنترل و چک نقص فنی خودروهای خود حساس باشند، خودروهای آلاینده دستگاه های دولتی باید حساسیت بیشتری داشته باشند و اقدامات لازم را به منظور رفع نقص فنی خودروها و دریافت معاینه فنی انجام دهند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه بدنه دستگاه های دولتی باید در مورد پیشگام باشند افزود: در غیر این صورت مردم قطعا آن همراهی و مشارکتی که باید در اجرای طرح های این چنینی داشته باشند نخواهند داشت و یک جو توام با بی اعتمادی که اجرای این طرح ها فقط برای یک بخش خاص از جامعه است همراه خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.