کد خبر: ۸۵۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان عنوان کرد
مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان گفت: مصرف گاز طبیعی در شهرستان قشم روزانه به ۲۵ میلیون متر مکعب خواهد رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پارسا پروین از تحول عظیم شهرستان قشم در مصرف گاز طبیعی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به دلیل وجود صنایع پتروشیمی، کارخانجات شهرک صنعتی سوزا، نیروگاه آب و برق مپنا، نیروگاه قشم مولد، کارخانه سیمان قشم وکارخانجات مستقر در منطقه صنعتی کاوه، مصرف گاز طبیعی در شهرستان قشم روزانه به ۲۵ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان، پارسا پروین اضافه نمود: این در حالیست که هم اکنون استان هرمزگان مصرف کننده ۲۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در روز است.

«پروین» با اشاره به پتانسیل اقتصادی شهرستان قشم اظهار داشت: شهرستان قشم از موقعیتی کاملا استثنایی برای تبدیل شدن به یک کانون اقتصادی صنعتی برخوردار است و اهمیت شهرستان قشم در خصوص مصرف انرژی گاز طبیعی، کل تولیدات در دو پالایشگاه گورزین  و هنگام، تقریبا به ۴ میلیون متر مکعب گاز طبیعی می رسد که برای کمبود گاز حدود ۲۱ میلیون متر مکعب، مجوز از سوی شرکت ملی گاز توسط شرکت گاز هرمزگان اخذ شده است.

وی ادامه داد: با انشعاب خط ۵۶ اینچ انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و اجرای خط انتقال ۳۰ اینچ به طول ۵۳ کیلومتر که ۵۱ کیلومتر در خشکی و ۲ کیلومتر در دریا می باشد، کمبود گاز شهرستان قشم و همچنین صنایع تا سال ۱۴۰۰ مطابق با طرح جامع گازرسانی استان هرمزگان تامین شده و به زودی پیمان سپاری این خط انتقال توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز به مدت زمان یک سال و نیم اجرایی خواهد شد.

پروین بیان داشت: در بخش گازرسانی خانگی و تجاری بخشی از شبکه گذاری شهر قشم انجام شده و شهر درگهان و روستای هلر با شبکه ای به طول ۱۰۰ کیلومتر و نصب ۳ هزار و ۲۰۰ انشعاب و علمک برای ۵ هزار و ۳۷۳ خانوار ساکن در درگهان و هلر زیرساخت تامین گاز طبیعی، هم اکنون در حال احداث می باشد.

پروین اعتبار پروژه فوق را ۲۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در عرض ۳ ماه از ۱۰۰ کیلومتر پروژه، میزان ۳۲ کیلومتر اجرا شده است که با توجه به باتلاقی بودن و همچنین مرجانی بودن قسمتی از زمین آن، پروژه با سرعت و پیشرفت بسیار خوبی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای شبکه بخش روستای هلر از هفته پیش به پایان رسیده است و شرکت گاز هرمزگان در تلاش است این روستا را به زودی گازدار کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.