کد خبر: ۸۵۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه در جمع خبرنگاران خبر داد
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: در صورت تأمین منابع لازم بخش شرقی خط ۷ با ۵ ایستگاه راه‌اندازی خواهد شد و خط ۶ مترو نیز ۱۰ کیلومتر پایانی آن تا آخر آذرماه در صورت تأمین منابع به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی امام در حاشیه افتتاح بخش شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی و تقاطع‌های چهارگانه در جمع خبرنگاران در خصوص بهره برداری از خطوط ۶ و ۷ متروی تهران گفت: به دلیل کمبود منابع مالی در شهرداری تهران برای تکمیل خطوط مترو با مشکل مواجه هستیم و منابع لازم به مترو تزریق نمی‌شود.
 
وی بیان داشت: ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشرشده هنوز به حساب شهرداری تهران واریز نشده است و شهرداری نتوانست از اوراق مشارکت ۱۳۰۰ میلیارد تومانی نیز استفاده کند.
 
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: ۹ شهر کشور که دارای سازمان قطارشهری هستند نیز به دلیل رکود ساخت و ساز با مشکلاتی برای توسعه مترو مواجه شده‌اند.
 
امام افزود: پیمانکاران پای کار خط ۶ و ۷ مترو هستند و ظرفیت‌های لازم وجود دارد.
 
وی اضافه کرد: در صورت تأمین منابع لازم بخش شرقی خط ۷ با ۵ ایستگاه راه‌اندازی خواهد شد و خط ۶ مترو نیز ۱۰ کیلومتر پایانی آن تا آخر آذرماه در صورت تأمین منابع به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت هنوز به شهرداری واریز نشده است، گفت: این اوراق مشارکت فروخته شده است اما به دلیل مشکلات بانک مرکزی هنوز به حساب شهرداری تهران واریز نشده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.