کد خبر: ۸۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل و ثبت ۱۲ پرونده مرگ بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در پزشکی قانونی استان طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کامروز امینی در جمع خبرنگاران، افزود: ۱۱ مورد از فوتی های سوء مصرف مواد مخدر را آقایان تشکیل داده و یک مورد مربوط به زنان است.

امینی به ثبت ۶ مورد پرونده غرق شدگی در پزشکی قانونی اشاره کرد و بیان داشت: این آمار متعلق به شش ماهه نخست سال جاری بوده و پنج مورد از غرق شدگی ها مربوط به مردان و یک مورد نیز زن بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تعداد مصدومین سلاح گرم شش ماهه اخیر با مراجعه به پزشکی قانونی را ۱۴ مورد دانست و گفت: ۱۳ نفر از این تعداد مرد بودند.

وی افزود: در مدت زمان مشابه سال قبل ۲۱ مورد مصدومیت با سلاح گرم به ثبت رسید.

امینی با اشاره به تشکیل ۳۰۸ پرونده در حوزه معاینه اجساد در شش ماهه نخست سال جاری، ابراز داشت: این آمار نسبت به ۲۷۴ پرونده مدت زمان مشابه سال قبل افزایش ۱۲.۴ داشته است.

امینی با بیان اینکه ۳۱۹۶ نفر در مجموع مراجعین شش ماهه نخست سال جاری با موضوع نزاع به پزشکی قانونی بوده اند، گفت: ۲۵۹۱ نفر از این تعداد مربوط به آقایان است.

امینی به آمار فوتی های حوادث رانندگی شش ماهه اخیر در استان اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس آمار پزشکی قانونی ۹۴ نفر در شش ماهه نخست سال جاری در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: آمار مدت زمان مشابه سال گذشته ۹۱ فوتی را نشان می دهد که بر اساس مقایسه آماری افزایش ۳.۲ فوتی های حوادث رانندگی در استان را شاهدیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: ۵۰ مورد از مراجعات در حوزه فوتی های ناشی از حوادث رانندگی به پزشکی قانونی در شهرستان های بویراحمد و دنا، ۲۳ مورد مربوط به گچساران، ۱۹ مورد کهگیلویه و ۲ مورد نیز در حوزه بهمئی بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار ۵۳ درصد فوتی های حوادث رانندگی در اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد معاینه شده اند.

امینی ابراز داشت: همچنین تعداد مراجعین مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی در شش ماهه نخست سال جاری ۲۸۳۹ نفر بوده است.  

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.